Бородянський пояснив, навіщо хочуть прийняти закон про дезінформацію та кому він потрібен

Поділитися
Бородянський пояснив, навіщо хочуть прийняти закон про дезінформацію та кому він потрібен Законодавчу протидію дезінформації автори закону бачать в обмеженні прав журналістів © Knews.kg
Влада має законодавчо протидіяти дезінформації, вважає міністр

Міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський продовжує відстоювати повсюдно розкритикований закон, що отримав назву "про дезінформацію". Він зазначив, що законопроект про "забезпечення національної інформбезпеки" підготували через те, що у влади є законодавчий обов'язок протидіяти дезінформації.

Про це він сказав в ефірі "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна", передає Громадське.

Міністр уточнив, що мова йде про Доктрину інформаційної безпеки України від 25 лютого 2017 року: "В ній прямо написано, що обов'язок української влади протидіяти дезінформації".

Однак міністр не уточнив, чому, на його погляд, прийнята ще в 2017 році Доктрина не стала підставою для відстоюваного ним закону, який практично всі медіа в Україні та закордонні інституції назвали загрозою для свободи слова. При цьому він не акцентував увагу на тому, що Доктрина 2017 року стосується інформаційної безпеки для протидії країни-агресору, а не боротьбі з внутрішньоукраїнськими медіа. Крім того, в Доктрині досить чітко прописані методи протидії дезінформації всередині країни та визначені відповідальні за це, що виключає необхідність створення якихось нових компонентів і впровадження нових визначень, якими рясніє законопроект Мінкульту.

"Вона (дезінформація - ред.) може розпалювати ворожнечу і ненависть, призводити до конфліктів у суспільстві, порушення кордонів, до розвалення країни… Проти нас діє серйозний потужний ворог, і ми повинні вміти захищати свій інформаційний простір так само, як ми захищаємо територіальну цілісність та економічні інтереси країни", - сказав мыныстр, не уточнюючи, яким чином влада має намір боротися з дезінформацією, що надходить ззовні, в першу чергу, країни-агресора, яка набагато більш небезпечна, тому що на неї складніше впливати.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Харлем Дезір висловив 23 січня стурбованість з приводу низки положень проекту закону, що отримав назву "закону про дезінформації" в Україні, який 20 січня Міністерство культури, молоді та спорту України виставило на загальне обговорення.

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому на сайті організації.

"Я розумію необхідність боротьби з дезінформацією, особливо в контексті нинішнього конфлікту в Україні і навколо неї. Але це не повинно робитися за рахунок свободи засобів масової інформації та втручання держави в утримання засобів масової інформації і організацію журналістської діяльності в країні", - сказав Дезір.

Дезір підкреслює, що чинне українське законодавство має достатньо механізмів протидії суспільно небезпечної інформації.

Дезір дипломатично, але досить ясно прокоментував положення закону, що стосуються діяльності журналістів, визначені в проекті, і підкреслив, що пропонований закон істотно обмежує свободу слова в Україні.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі