Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав канцлерку Німеччини Ангелу Меркель вжити конкретних заходів для зменшення ризиків, які несе для України та європейської енергетичної безпеки російський газопровід «Північний потік-2». Із таким закликом Блінкен виступив під час зустрічі з Меркель у Берліні 23 червня, інформує речник Держдепартаменту Нед Прайс.
Блінкен наголосив на бажанні США продовжити протидіяти трубопроводу «Північний потік-2» . Блінкен і Меркель наголосили на важливості скоординованого трансатлантичного підходу до вирішення глобальних викликів, включно з тими, які кидають Китай та Росія.
Блінкен назвав «Північний потік-2» російським геополітичним проєктом, який підриває безпеку України. Він також додав, що США хоче гарантувати, що РФ не використовуватиме енергетику як інструмент тиску проти Європи та України.
9 червня Ентоні Блінкен заявив, що коли команда Джо Байдена приступила до роботи, газопровід був збудований на понад 90%, тому запобігти фізичному завершенню будівництва через санкції було майже неможливо.
Раніше президент Сполучених Штатів Джо Байден відмовився від нових санкцій США щодо проєкту газопроводу «Північний потік-2», аргументуючи це тим, що його майже завершено і це може завдати шкоди відносинам з Європою.
Нагадаємо, канцлерка Німеччини Ангела Меркель не братиме участі у виборах до Бундестагу цього вересня. З появою нового канцлера з'являються й шанси на зміну позиції Німеччини щодо «Північного потоку-2» (нині ФРН лобіює добудову газопроводу як джерела "дешевого" російського газу). Українська сторона розглядає майбутню коаліцію християнських демократів і «зелених», після виборів у німецькому Бундестазі, як одну з найбільш сприятливих для України, оскільки сподівається на перезавантаження політики щодо «Північного потоку-2».
Джо Байден зацікавлений у налагодженні відносин між Європою та США, які похитнулися за часів президентства його попередника Дональда Трампа. І відмова вводити санкції проти європейських компаній, причетних до будівництва газопроводу – одна зі складових стратегії. Докладніше про те, чому досі не зупинили «погану угоду для Європи», читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту «Північний потік-2» та «Північний потік-2: кліматичний вимір» у ZN.UA.