Блінкен закликає Меркель зменшити ризики «Північного потоку-2» для України

Поділитися
Блінкен закликає Меркель зменшити ризики «Північного потоку-2» для України © nord-stream2.com
США продовжить протидіяти будівництву трубопроводу.

Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав канцлерку Німеччини Ангелу Меркель вжити конкретних заходів для зменшення ризиків, які несе для України та європейської енергетичної безпеки російський газопровід «Північний потік-2».  Із таким закликом Блінкен виступив під час зустрічі з Меркель у Берліні 23 червня, інформує речник Держдепартаменту Нед Прайс.

Блінкен наголосив на бажанні США продовжити протидіяти трубопроводу «Північний потік-2» . Блінкен і Меркель наголосили на важливості скоординованого трансатлантичного підходу до вирішення глобальних викликів, включно з тими, які кидають Китай та Росія.

Блінкен назвав  «Північний потік-2» російським геополітичним проєктом, який підриває безпеку України. Він також додав, що  США хоче гарантувати, що РФ не використовуватиме енергетику як інструмент тиску проти Європи та України.

9 червня Ентоні Блінкен заявив, що коли команда Джо Байдена приступила до роботи, газопровід був збудований на понад 90%, тому запобігти фізичному завершенню будівництва через санкції було майже неможливо.

Раніше президент Сполучених Штатів Джо Байден відмовився від нових санкцій США щодо проєкту газопроводу «Північний потік-2», аргументуючи це тим, що його майже завершено і це може завдати шкоди відносинам з Європою. 

Нагадаємо, канцлерка Німеччини Ангела Меркель не братиме участі у виборах до Бундестагу цього вересня. З появою нового канцлера з'являються й шанси на зміну позиції Німеччини щодо «Північного потоку-2» (нині ФРН лобіює добудову газопроводу як джерела "дешевого" російського газу). Українська сторона розглядає майбутню коаліцію християнських демократів і «зелених», після виборів у німецькому Бундестазі, як одну з найбільш сприятливих для України, оскільки сподівається на перезавантаження політики щодо «Північного потоку-2».

Джо Байден зацікавлений у налагодженні відносин між Європою та США, які похитнулися за часів президентства його попередника Дональда Трампа. І відмова вводити санкції проти європейських компаній, причетних до будівництва газопроводу – одна зі складових стратегії. Докладніше про те, чому досі не зупинили «погану угоду для Європи», читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту «Північний потік-2» та «Північний потік-2: кліматичний вимір» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі