В Офісі Володимира Зеленського запевняють, що чинний голова держави дотримується всіх норм антикорупційного законодавства, а офшорні схеми допрезидентських років, про які йдеться у масиві документів Pandora Papers, були «особливостями ринку».
«В «офшорному» матеріалі, уточню, мова йде про бізнес-події 2012 року і раніше. Про бізнес, який до речі, абсолютно ніколи не був пов'язаний з державними фінансами або державними адміністративними можливостями», - заявив у коментарі «Українській правді» радник голови ОПУ Михайло Подоляк.
На його думку, журналісти не змогли нічого «накопати» за період після інавгурації в 2019 році, оскільки відтоді Зеленський дотримувався вимог антикорупційного законодавства.
Радник Андрія Єрмака вважає, що розслідування про ранні періоди існування бізнесу «Кварталу 95» містить «масу припущень і конспірологічних прив'язок», а більшість інформації вже начебто озвучувалася під час передвиборної кампанії 2019 року, опонентом Зеленського Петром Порошенком.
«Реанімувати зараз цю інформацію про частини бізнес-практик 2000-х або першої половини 2010-х років вважаємо дивним. (..) Тоді при владі були такі люди, як Янукович, в 2012 році міністром економіки у Януковича працював Порошенко. Логічно, що для всіх бізнесів у країні в той час актуальним завданням було – юридично захистити свої компанії і свої кошти від неправомірного вилучення з боку корумпованих чиновників», - додав він.
Подоляк стверджує, що після того часу бізнес позбавляється старих засобів захисту як від надлишкових, а все бізнес-практики «Студії Квартал 95», мовляв, були і залишаються прозорими і «білими». Відповідно, юридичних претензій щодо них ніколи не було і бути не може.
«Спроби пристебнути історію «Кварталу» до історії «Приватбанку» також не засновані на фактах і є чистою конспірологією. (...) Звинувачення осіб, пов'язаних з «Приватбанком» в махінаціях, датуються часом від 2008 року, але реальний процесуальний результат розслідувань був досягнутий тільки після зміни влади в 2019 році», - наголосив Подоляк.
Попри заяви радника голови ОПУ, ефективності «кейсу Коломойського» в Україні є дуже сумнівною. Поки Володимир Зеленський імітує боротьбу з олігархами, Ігор Коломойський відкушує по шматочку від майна свого колишнього, а зараз державного «Приватбанку», використовуючи досі нереформовану судову систему і тотальну стагнацію у всіх розслідуваннях правоохоронців про його махінації в банку. Докладніше читайте в тексті Юлії Самаєвої «Коломойський покусав Приватбанк» у ZN.UA.
Напередодні Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів оприлюднив масив Pandora Papers – документів 14 компаній, які реєстрували і обслуговували офшорні фірми 35 світових лідерів і понад 300 чиновників з 90 країн світу.
Згідно з документами, офшорні компанії «Кварталу 95» отримали в 2012 році від структур олігарха Ігоря Коломойського 40 млн доларів. Ймовірно, останні були виведені з «Приватбанку». Крім того, в документах Pandora Papers фігурують імена помічника президента Сергія Шефіра, олігарха Ріната Ахметова, Геннадія Боголюбова – бізнес-партнер Ігоря Коломойського, і не тільки.
Своєю чергою генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що оприлюднена інформація нібито не стала сюрпризом для Офісу генерального прокурора. Венедіктова також звинуватила журналістів у «спекуляціях».