Місцеві вибори 25 жовтня вперше проводилися за пропорційною системою з відкритими списками. Виборці могли проголосувати одночасно і за партію, і за кандидата від неї, вписавши його номер в відповідну графу в бюлетені. Згідно з даними опитування групи «Рейтинг», у 60% виборців не виникло особливих труднощів під час голосування. У той же час, 40% зізналися в тому, що їм було непросто заповнити бюлетень.
25% респондентів повідомили, що їм було «дуже легко» проголосувати, ще 35% назвали процес «досить легким».
У тому, що було «трохи складно», зізналися 37% респондентів, для 13% голосування було «дуже складним».
Найбільші складності при заповненні бюлетенів, згідно з даними опитування, відчували виборці «Партії Шарія», «Батьківщини», «Голосу» й «Опозиційною платформи - За життя».
Серед виборців «Слуги народу», «За майбутнє», «Свободи» та «Європейської Солідарності» частка тих, кому голосування за новими правилами далося легко, виявилася дещо вищою.
Опитування проводилося у всіх областях, крім тимчасово окупованих Криму та районів Донеччини та Луганщини. Було опитано 9947 респондентів старше 18 років, у тому числі 1200 осіб на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів - опитування тих, хто не голосував у виборах. Помилка репрезентативності: не більше 2,8%
У неділю, 25 жовтня, в Україні відбулися місцеві вибори. Громадяни обирали депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад, а також міських, селищних і сільських голів у всіх 24 областях України.
За даними ЦВК, явка на виборах не перевищила 37%, це в півтора рази менше, ніж на місцевих виборах 2015 року.
Вже опубліковані дані екзит-полів з результатами голосування в ряді великих міст.
Детальніше про те, хто, як і для чого бере владу в обласних центрах України 25 жовтня, читайте в передвиборному проекті ZN.UA "Країна по поличках" (українсько. та російською мовами).