Під час візиту до Єрусалиму президент США Джо Байден допустив можливість застосування сили проти Тегерана, щоб протидіяти його спробам створити ядерну зброю. Втім, глава Білого дому обмовився, що це можливо "у крайньому випадку", повідомляє "Голос Америки".
Президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Ізраїлю Яїр Лапід підписали у четвер спільне зобов'язання — "Єрусалимську декларацію" — про протидію Ірану в його прагненні розробити ядерну зброю.
"Ми не дозволимо Ірану розробити ядерну зброю", — сказав Байден на прес-конференції після підписання декларації.
Також у четвер, за день до запланованої зустрічі з головою Палестинської автономії Махмудом Аббасом, президент Джо Байден підтвердив відданість США дводержавному вирішенню проблем, пов'язаних із конфліктом між Ізраїлем та палестинцями.
Виступаючи після зустрічі з прем'єр-міністром Ізраїлю Яїром Лапідом, Байден сказав, що США хочуть бачити "міцний світ на основі переговорів між державою Ізраїль та палестинським народом".
“Ізраїль має залишатися незалежною, демократичною єврейською державою, – сказав він. — Найкращим способом досягнення цього залишається дводержавне рішення, коли два народи, кожен з яких має глибоке і стародавнє коріння на цій землі, живе пліч-о-пліч у світі та безпеці”.
У свою чергу Лапід, який очолює центристську партію “Еш Атід”, підтримав позицію Байдена, сказавши: “Дводержавне рішення — це гарантія сильної, демократичної держави Ізраїль із єврейською більшістю”.
Очікувалося, що під час візиту Байден обговорить із ізраїльськими колегами заходи щодо підтримки стабільності в регіоні, поглиблення інтеграції Ізраїлю до міжнародної політики на Близькому Сході, протистояння зміцненню позицій Ірану, а також військову допомогу Україні та спільне протистояння російській агресії.
Влада Палестинської автономії заявила напередодні візиту Байдена, що питання незалежної політики та будівництва поселень на Західному березі річки Йордан були відсунуті на другий план прагненням вписати Ізраїль у регіональні угоди щодо безпеки з арабськими країнами.
Палестинська автономія також заявляє, що Вашингтон не виконав обіцянок щодо відновлення роботи свого консульства для палестинців у Єрусалимі, закритого колишнім президентом Дональдом Трампом у 2019 році.
Далі президент США вирушить до Саудівської Аравії. За його заявою, переговори з керівництвом держави будуть присвячені питанням стабільності у регіоні, військовій та енергетичній політиці. Байден має намір просити Саудівську Аравію збільшити експорт нафти для заміщення підсанкціонної російської.