Президент США Джо Байден прибув із офіційним візитом до Ізраїлю. В аеропорту його зустрічали президент Ізраїлю Ісаак Херцог, прем'єр-міністр Яїр Лапід та його попередник Нафталі Беннет, повідомляє Радіо Сбобода.
Байден проведе два дні в Єрусалимі, відвідає спірні території західного берега річки Йордан, де проведе зустріч із президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом, а потім попрямує до Саудівської Аравії для переговорів з її керівництвом. Це перший візит Байдена до Близького Сходу на посаді президента.
Очікується, що під час візиту Байден обговорить із ізраїльськими колегами заходи щодо підтримки стабільності в регіоні, поглиблення інтеграції Ізраїлю в міжнародну політику на Близькому Сході, протистояння зміцненню позицій Ірану, а також військову допомогу Україні та спільне протистояння російській агресії. З аеропорту президент США вирушить на військову базу збройних сил Ізраїлю, де у супроводі прем'єр-міністра Лапіда та міністра оборони Ізраїлю Бенні Ганца ознайомиться з ізраїльськими досягненнями в галузі протиповітряної оборони.
Крім переговорів з прем'єр-міністром Лапідом, який обійняв свою посаду 30 червня після саморозпуску Кнесета, Байден, імовірно, зустрінеться і з лідером опозиційної партії "Лікуд", колишнім прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньяху, який може в черговий раз стати лідером передвиборних перегонів. Наступні вибори до парламенту мають відбутися в Ізраїлі у листопаді.
14 липня, за повідомленням ізраїльських чиновників, Джо Байден та Яїр Лапід підпишуть "Єрусалимську декларацію", яка узагальнює угоди між Ізраїлем та США у різних галузях політики, оборони та економіки за останні роки. У документі буде підкреслено відданість США безпеці та процвітанню Ізраїлю, збереженню його військової переваги в регіоні. У декларації буде закріплено, що Ізраїль має право захищати себе від будь-якої загрози самостійно. Важливою частиною декларації є зобов'язання не дозволити Ірану отримати ядерну зброю.
Далі президент США вирушить до Саудівської Аравії. За його заявою, переговори з керівництвом держави будуть присвячені питанням стабільності у регіоні, військовій та енергетичній політиці. Байден має намір просити Саудівську Аравію збільшити експорт нафти для заміщення російської підсанкціонної. "Нам необхідно протистояти російській агресії, зайняти найкращу позицію для перемоги у конкуренції з Китаєм", - зазначив Байден у своїй колонці для Washington Post.