Колишній президент України Петро Порошенко може бути причетний до зриву операції українських спецслужб щодо ПВК "Вагнера", яку сам ініціював ще в 2018 році. Про це під час інтерв'ю для Politeka розповів радник глави ОП Олексій Арестович.
Він також зауважив, що якщо розслідуванням цієї справи займеться ТСК, то на нього та на колишнього керівника Головного управління розвідки Василя Бурбу чекатиме "багато неприємних сюрпризів".
«Знайдуть справжніх винних, а справжні винні якраз ті, хто більше всіх кричить. На злодієві шапка горить», — сказав він
Арестович нагадав, що саме Порошенко у 2018 році ініціював цю спецоперацію.
«Так може ваші ж і злили, Петро Олексійович. Тому що, якщо операція почалася у 2018 році, могли злити з офісу президента його тодішнього. Міг він сам злити, хто завгодно міг злити. І потім вся ця операція була під контролем російських спецслужб», — зазначив радник Єрмака.
До того ж, Арестович сумнівається, що ця спецоперація взагалі була.
17 вересня ДБР відкрило кримінальне провадження через зрив операції спецслужб України щодо вивезення бойовиків ПВК «Вагнер» за статтею 328 Кримінального кодексу - розголошення державної таємниці. А Шевченківський районний суд Києва зобов'язав СБУ розслідувати можливу держзраду Єрмака.
СБУ і ГУР МО ідентифікували і розшукали російських бойовиків, які воювали в Донбасі . Частина з них причетна до катастроф MH17 на Донеччині та Іл-76 і Ан-26 - на Луганщині.
Далі бойовиків від імені неіснуючої ПВК «МАР» запросили на роботу до Венесуели. Група з 33 осіб мала літаком вирушити з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували під слушним приводом (епілептичний напад у пасажира-співробітника) посадити літак в Україні і затримати найманців.
Успішне завершення операції дозволило б притягнути їх до кримінальної відповідальності, а також поповнити «обмінний фонд». Але 24 липня на нараді у президента Володимира Зеленського голова його Офісу вимагав перенести спецоперацію, оскільки вона начебто завадить підготовці нового перемир'я в Донбасі.
Що ж у цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» у ZN.UA.