Вищий антикорупційний суд відмовився продовжувати строк розслідування у справі про можливе створення суддями Окружного адміністративного суду Києва злочинного угруповання для захоплення державної влади.
Продовжити розслідування на вісім місяців, до 17 березня 2021 року, просив детектив Національного антикорупційного бюро. Детектив зазначив, що у вказаний строк неможливо закінчити досудове розслідування, оскільки необхідно провести додаткові слідчі та процесуальні дії.
Суд у задоволенні клопотання відмовив, пояснивши рішення тим, що розслідування триває з 21 червня 2019 року і раніше ВАКС вже продовжував його до 17 січня поточного року.
Адвокати підозрюваних зауважили, що Апеляційною палатою суду одному з фігурантів скасовано повідомлення про підозру за статтею 351-2 КК України (перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів), а в клопотанні про продовження строку розслідування ця стаття залишилася.
Аналогічна ситуація з іншим фігурантом – провадження за підозрою його у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 статті 255 КК України (створення злочинної організації) закрито. Третій особі, яка зазначена в клопотанні детектива, повідомлення про підозру взагалі скасовано, але у клопотанні він залишається підозрюваним.
«Слідчий суддя ВАКС установив, що подане клопотання не відповідає вимогам п. 3 абз. 2 ч. 2 ст. 295-1 КПК України, оскільки у клопотанні взагалі не зазначено суті повідомленої підозри кожній конкретній особі. Вищенаведені недоліки клопотання унеможливлюють встановлення тих обставин, які саме підлягають перевірці під час досудового розслідування», - пояснюють у суді. Ухвала оскарженню не підлягає.
Нагадаємо, 17 липня минулого року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка.
1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової і відмовилася відсторонювати від посад Павла Вовка й інших суддів ОАСК, котрі фігурують у справі.
Самого Вовка двічі оголошували у розшук. 24 грудня детективи НАБУ вручили голові ОАСК повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. Однак він відмовляється свідчити, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє громадянину України не свідчити проти себе.
Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі» на сайті ZN.UA.