Агресивна політика Кремля викликана не імперськими амбіціями Путіна, а є реакцією РФ на розширення НАТО – Макрон

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Агресивна політика Кремля викликана не імперськими амбіціями Путіна, а є реакцією РФ на розширення НАТО – Макрон © EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON
Французький президент не вірить у можливість нормалізації відносин ЄС з Росією у середньостроковій перспективі.

На думку президента Франції Еммануеля Макрона, без політичної волі Росії неможливо розраховувати на врегулювання ситуації в Україні. Про це, як стало відомо ZN.UA, глава французької держави сказав під час онлайн дискусії з американськими експертами, яка проходила 17 лютого під егідою американського аналітичного центру Atlantic Council («Атлантична Рада»).

Як вважає очільник французької держави, діалог із Росією, попри наявні труднощі, насправді є необхідним. Зокрема, Макрон зауважив, що РФ «є частиною Європи та важливим елементом безпеки у Європі». При цьому, він додав, що «росіяни з європейцями мають спільну історію, культуру, літературу, цінності й світогляд».

За словами Макрона, РФ є важливим елементом глобальної концепції з запобігання розповсюдження зброї масового ураження. Він також висловив думку, що відповідну роботу варто було б організувати у рамках чотиристоронньої робочої групи «США—ЄС—Китай—Росія».

Макрон переконаний в тому, що агресивна політика Кремля викликана не імперськими амбіціями Владіміра Путіна, а є виключно симетричною реакцією Москви на розширення НАТО у бік російського державного кордону. При цьому, президент Франції наголосив, що це є виключно його особистою позицією, у зв’язку з чим вона «необов’язково сходитися з позицією Євросоюзу».

Французький президент також зауважив, що попри об’єктивну необхідність щодо діалогу Заходу з Кремлем, він має підтримуватися таким чином, аби попередити можливе «забуття» російської агресії проти України, а також нинішню ситуацію з ув’язненням російського опозиціонера Алєксєя Навального

Окремо президент Франції зазначив, що хоча нормалізація взаємин із Москвою і має становити «стратегічний інтерес» для Євросоюзу, він особисто не вірить у цю можливість у найближчій та середньостроковій перспективі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі