В Австралії відбувся референдум, на якому більшість громадян проголосували проти створення в парламенті комітету "Голос" для захисту прав корінного населення. Хоча йдеться про результат підрахунку лише половини голосів, згідно з яким "ні" аборигенам сказало 59% проголосувавших, програш "уже не оскаржується", повідомляє Associated Press.
Зміну до Конституції щодо аборигенів уряд запропонував внести вперше з 1977 року. Голосування викликало розкол серед лідерів корінних народів, а також серед широкого загалу.
Прем'єр-міністр Ентоні Альбанезе, який пообіцяв провести референдум минулого року, у день свого обрання, звинуватив у невдачі дії своїх політичних опонентів.
Лідер опозиції Пітер Даттон звинуватив Албанезе в зайвому розпалюванні расової ворожнечі через "заздалегідь приречений на провал" референдум.
"Прем'єр-міністра попереджали протягом останніх 16-17 місяців, щоб він не проводив цей референдум, що викликає розкол, і він повинен вибачитися за це перед австралійською громадськістю", – заявив Даттон.
Прихильники "Голосу" сподівалися, що врахування думки корінного населення призведе до підвищення ефективності надання державних послуг та покращення умов життя корінного населення.
Противники "Голосу" заявили, що він розділить австралійців за расовою ознакою, не зменшивши при цьому несприятливі умови життя корінного населення. Вони також заявили, що це може стати першим кроком на шляху до задоволення вимог корінного населення щодо репатріації та компенсації.
Корінні австралійці складають всього 3.8% населення країни. Вони помирають у середньому на вісім років раніше, ніж решта громадян, рівень самогубств серед них удвічі вищий, ніж у середньому по країні, а у віддаленій глибинці вони страждають від хвороб, викорінених в інших багатих країнах.