Аборигенів Австралії лише зараз хочуть визнати корінним населенням конституційно

Відео
Поділитися
Маргіналізовані колоніальними правителями Британії і без права голосу аж до 1960-х років, корінні жителі навіть не згадуються у конституції 122-річної давності.

У четвер австралійський уряд зробив перший офіційний крок до проведення референдуму про визнання корінного населення в конституції та створив «Голос корінного населення парламенту», щоб консультувати законодавців з питань, які впливають на їх життя, пише Reuters.

Австралійців запитають, чи хочуть вони змінити конституцію, щоб створити "Голос" – консультативний комітет, який надає необов’язкові поради парламенту з питань, які стосуються корінних жителів.

Минулого тижня прем’єр-міністр Ентоні Албанезе оприлюднив питання, яке уряд хоче винести на референдум, і закликав австралійців підтримати голосування, яке, за його словами, було давно назріло.

 Аборигени Австралії, що становлять приблизно 3,2% від майже 26-мільйонного населення, за більшістю соціально-економічних показників є нижчими за середні національні показники та не згадуються в конституції 122-річної давності. Вони були маргіналізовані британськими колоніальними правителями і не мали права голосу до 1960-х років.

Уряд запропонував передати законопроект на розгляд спільного спеціального комітету та сподівається ухвалити його до кінця червня.

Основна опозиційна Ліберальна партія ще не вирішила, чи підтримає вона запропоновані конституційні поправки, але її молодший партнер по коаліції, сільська Національна партія, заявила, що буде проти них. Ліва партія Зелених і деякі незалежні депутати пообіцяли підтримати кампанію «Так».

Опитування Guardian минулого тижня показало, що громадська підтримка референдуму впала на 5%, але все ще була підтримана більшістю (59%).

 Будь-які конституційні зміни в Австралії вимагають національного референдуму. Для успіху референдуму потрібна національна більшість голосів, а також більшість голосів принаймні в чотирьох із шести штатів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі