Життя в СІЗО

Поділитися
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова стурбована переповненістю слідчих ізоляторів України.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова стурбована переповненістю слідчих ізоляторів України. Про це вона заявила під час зустрічі з комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом.

Як повідомляє прес-служба омбудсмена, Карпачова акцентувала увагу на катастрофічній переповненості слідчих ізоляторів України, насамперед столичного, і неналежному медичному забезпеченні ув’язнених.

Також вона зазначила зловживання з боку вартових порядку й суддів правом на арешт, незважаючи на звертання до них у січні цього року президента України Віктора Януковича, і незахищеність прав транзитно-пересильних осіб, етапованих у місця позбавлення волі для відбування покарання. При цьому омбудсмен наголосила на необхідності проведення дитячої амністії.

«Відмова вартових порядку і суддів у звільненні з-під варти важкохворих ув’язнених і ненадання їм дозволу на лікування в установах Міністерства охорони здоров’я України іноді призводить до смертельних наслідків, як це сталося кілька днів тому з 28-річною ув’язненою Лук’янівського СІЗО Олександрою Робейко», - зазначила Карпачова.

Хаммарберг підтримав позицію омбудсмена, що такий запобіжний захід як арешт людини, має застосовуватися лише у виняткових випадках, підкресливши, що Європейський суд з прав людини жорстко реагує на такі порушення, як необґрунтоване утримання під вартою й порушення прав ув’язнених на охорону здоров’я.

Комісар Ради Європи з прав людини зазначив, що він відчув - українська влада позитивно реагує на доповіді омбудсмена, рекомендації Ради Європи та висновки, що містяться в них. Торкаючись конкретних питань резонансних судових процесів, які тривають в Україні, Хаммарберг підкреслив, що досудове ув’язнення не має бути політикою покарання. Він повністю підтримав позицію Карпачової про необхідність в остаточному підсумку запровадити в Україні право на апеляційну скаргу арештованого на стадії судового процесу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі