Депутати Московської міськдуми дали позитивний відгук на проект закону, який посилює кримінальну відповідальність за порушення правил дорожнього руху п’яними водіями. Зокрема схвалили проект змін у ст. 264 Кримінального кодексу Російської Федерації, спрямованої на посилення кримінальної відповідальності за порушення ПДР водіями, які перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ із посиланням на прес-службу Московської міськдуми.
Сьогодні за вчинення ДТП, у яких постраждалим заподіяно шкоду здоров’ю легкого або середнього ступеня тяжкості, законодавством Російської Федерації передбачено адміністративну відповідальність у вигляді адміністративного штрафу або позбавлення права керувати транспортним засобом. При цьому санкції ст. 264 КК РФ є однаковими як для водіїв, які перебували у стані сп’яніння, так і для тверезих. Проте, відповідно до статистики, кожна тринадцята ДТП у Російській Федерації скоєна водіями, які перебувають у нетверезому стані.
Законопроектом пропонується запровадити таку кваліфікуючу ознаку складу злочину, як перебування особи, яка вчинила злочин, у стані сп’яніння. За порушення правил дорожнього руху нетверезим водієм, внаслідок чого з необережності заподіяно тяжку шкоду здоров’ю людини, у законопроекті передбачено безальтернативну санкцію у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років з обов’язковим позбавленням права керувати транспортним засобом на строк до трьох років. За діяння, які спричинили смерть людини і були скоєні в стані сп’яніння, передбачається збільшити максимальний строк позбавлення волі з п’яти до семи років, а в разі смерті двох або більше осіб — із семи до дев’яти років. Очікується, що запропоновані зміни в законодавстві мають істотно знизити кількість ДТП і тяжкість їхніх наслідків.
Водночас московські депутати вирішили внести доповнення до законопроекту. Так, запропоновано посилити покарання за порушення ПДР у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило з необережності заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю, а саме — збільшити строк позбавлення волі до п’яти років, а не до трьох, як передбачено проектом.