ВІД ІЗРАЇЛЬСЬКОЇ В’ЯЗНИЦІ НЕ ЗАРІКАЙТЕСЯ

Поділитися
У межах маленького Ізраїлю в’язниць достатньо. Особливе місце в їх ієрархії посідає в’язниця «Массіягу»...

У межах маленького Ізраїлю в’язниць достатньо. Особливе місце в їх ієрархії посідає в’язниця «Массіягу». Тут «мотають» свій термін «кращі люди» — ті, хто займав високе місце в різних сферах політичної та суспільної діяльності. Простою мовою — це в’язниця для «білих комірців». До речі, у ній міститься найкраща бібліотека в країні, щоб не зменшилося мізків у високопоставлених зеків.

Суто випадково в’язниця «Массіягу» лежить поруч із єдиною в Ізраїлі жіночою в’язницею під багатообіцяючою назвою «Тірца», що в перекладі означає «Бажана». Тут відбувають покарання і місцеві трудівниці найдавнішої професії, і порушниці сімейних підвалин, що в Ізраїлі вважається тяжким злочином, і нелегалки, які пробралися в країну в надії заробити відомо як.

У тель-авівській в’язниці «Абу-Кабір», де міститься центр судово-медичної експертизи, знаходять тимчасовий притулок до суду жителі й гості Тель-Авіва та його околиць. Для тих, хто гостює в Ізраїлі, порушуючи закон, тут завжди заброньовано місця.

Об’єкт під назвою «№4» — військова в’язниця. У ній утримуються солдати строкової служби — порушники військової дисципліни всіх звань та родів військ. Здебільшого це молоді, міцні хлопці, деякі з них ухиляються від служби в армії ЦАХАЛА і воліють краще чистити цибулю на армійській кухні.

Цікаву історію про сексуальні домагання у військовій в’язниці №4 повідала ізраїльська газета «Вести». Військовослужбовець-інструктор, скориставшись своїм службовим становищем, примушувала ув’язнених солдатів строкової служби до інтимного зв’язку.

Тим, хто погоджувався на «романтичні» стосунки, гарантувалися різноманітні пільги і послаблення. Солдатів, які наважувалися відмовити велелюбній «Клеопатрі», інструкторка без жалю відправляла до карцеру.

Паралельна телефонізація

У в’язниці суворого режиму «Шатах», розміщеній на півночі Ізраїлю, живуть 140 ув’язнених. Переважно це ті, кого називають «зеки сил безпеки», інакше кажучи — палестинські терористи та їхні безпосередні спільники, засуджені за теракти на території Ізраїлю.

В одній із камер, де утримується особливо небезпечний злочинець, під час чергового обшуку було знайдено шість мобільних телефонів. Преса прокоментувала цей випадок так: «Тривожить факт, що об’єкт, який суворо охороняється, має «паралельну телефонізацію», і те, що з її допомогою ватажки терору можуть продовжувати керувати своїми первинними осередками, не припиняючи підривної діяльності проти держави, на утриманні якої вони перебувають». Загалом, ізраїльські в’язниці стали для палестинських терористів чимось на кшталт «клубів за інтересом» і військових штабів одночасно.

Близькосхідна політика — справа тонка, поступово рідіють ряди палестинських ув’язнених, яких налічується в Ізраїлі близько п’яти тисяч. У першу чергу на волю вийдуть ті, хто не причетний до радикальних терористичних організацій, ув’язнені до 18-ти або за 60 років, а також жінки.

Відпущений нещодавно на волю терорист-убивця, який відсидів 27 років в ізраїльській в’язниці, в інтерв’ю кореспондентові телебачення ПА заявив: «...ці вражі душі дозволяють заочно навчатися в ізраїльських університетах!»

Іспит на «відсиджування»

Щоб потрапити після суду в тюрму, необхідно скласти свого роду іспит, від чого залежатимуть умови життя ув’язненого в недалекому майбутньому. Відповідно до ізраїльського закону, місце ізоляції визначає спеціальна приймальна комісія, яка враховує як можливості управління в’язниць, так і особисті побажання самого ув’язненого. Останнє слово залишається за головою комісії — лікарем-психіатром. Від того, наскільки сумлінно майбутній зек підготувався до вступного іспиту до в’язниці, залежить, в яких умовах він відбуватиме покарання.

Інколи ситуація доходить до курйозів. У приймальний відсік в’язниці для попереднього ув’язнення допровадили нелегального робітника з України богатирської статури. Особливо вражали «наручники» для ніг, замкнені на зап’ястях рук. Гігантський зріст і величезні габарити ув’язненого не дозволили підшукати йому наручники відповідного розміру. Цим він і скористався згодом, аргументуючи особливі умови перебування у в’язниці браком життєвого простору й кисню у зв’язку зі своїми нестандартними розмірами. Комісія винесла вердикт — помістити ув’язненого в ізолятор.

Про умови перебування в ізраїльських в’язницях можна довідатися не з чуток, а переконатися наочно, подивившись американський фільм про «в’язницю Оз». Камери невеличкі, вміщають від двох до восьми осіб, можна сказати, цілком затишні. Ліжко-місце має дуже дивний вигляд, більше скидаючись на камінний постамент у гробниці єгипетського фараона, ніж на тюремні нари. Цілком пристойний дерматиновий матрац і досить чиста постільна білизна. Туалет і душова містяться в окремому відсіку, як того вимагає ізраїльське законодавство.

Передбачено місце для синагоги, щоб засуджений іудей мав можливість замолювати свої гріхи. По кутках чистенького «житла» стоїть усіляке технічне приладдя. В тюремних правилах у списку предметів, дозволених для використання в камері, значаться: телевізор, приймач, відео, плеєр.

Нещодавно один із ув’язнених меломанів вніс корективи, додавши DVD до списку технологічних новинок. Його скарга в окружний суд Тель-Авіва полягала в тому, що відеомагнітофони вже застаріли й нові фільми купити можна лише на DVD. Суд ухвалив задовольнити прохання, а управління в’язницею не стало заперечувати — нудьгувати в’язню більше не доведеться: він переглядатиме фільми. Черговим технологічним нововведенням, мабуть, буде комп’ютер...

На території в’язниці встановлено телефони-автомати, якими можна користуватися навіть для дзвінків за кордон, є автомати з усілякими прохолодними напоями.

Щотижня дозволено побачення з родичами з використанням переговорного пристрою, один раз на місяць певні категорії ув’язнених мають можливість провідати сім’ю та дітей. За зразкову поведінку працевлаштують за межами «колючого дроту», і то так, що можна й невеличкий капітал сколотити.

Питання харчування у в’язницях — окрема тема для розмови. Їжа в Ізраїлі, як мовиться, — «єврейський національний спорт». Не винятком став і триразовий тюремний раціон. Меню, звісно ж, не ресторанне, але годують ув’язнених, вітамінізуючи організм овочами та фруктами.

Зцілення за гратами

В ізраїльських в’язницях «Хермон» і «Цальмон» утримують наркоманів, засуджених за різні злочини. Лікарі різних спеціальностей використовують для зцілення своїх підопічних психоаналіз, групову психотерапію, художню творчість і навіть... самоврядування за принципом знаменитого педагога 20-х — 30-х років Макаренка. До оздоровчого комплексу практично усіх в’язниць входять тренажерні зали й спортивні майданчики. Баскетбол в Ізраїлі люблять, тому й трапляються турніри «протиборчих» сторін між ув’язненими та персоналом. Переможців у цих матчах звичайно не буває, а здоров’я та емоцій додається.

***

Історія ця сталася з інтелігентним хлопцем із благополучної єврейської сім’ї, який жив в Україні. До Ізраїлю він приїхав із міста Дніпропетровська 2000 року. Зо два роки пішло на те, щоб обвикнутися, вивчити десяток слів івритом і... потрапити на тюремні нари. Винна у цьому симпатична дівчина, з якою він вирішив познайомитися.

Може, знайомився він із нею трохи прямолінійно, в кожному разі, вона не зрозуміла його намірів і поскаржилася в поліцію. Відтоді він поневіряється по в’язницях попереднього ув’язнення і слідчих ізоляторах, намагаючись на енному суді довести свою правоту. Зараз бідолаха перебуває вдома, під суворим домашнім арештом і невсипущим поліцейським наглядом. Від розпачу він наважився вилити душу журналістам і повідав чимало цікавого.

Найсуворіша стаття, за градацією скоєних злочинів, в Ізраїлі — це «насильство в сім’ї». Саме за нею переважно притягуються до кримінальної відповідальності й відбувають термін вихідці з Росії.

Досить чоловікові, дружині чи дитині написати заяву в поліцію про те, що тебе скривдили, — арешту і в’язниці не уникнути. Покарають за всією суворістю закону, і сидіти доведеться без відпусток — від дзвінка до дзвінка. Навіть до вбивць ставляться поблажливіше...

Отже, і в Ізраїлі від в’язниці краще не зарікатися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі