Усе, що не працює, потрібно ліквідувати?

Поділитися
На найближчій раді коаліції фракція БЮТ виступить із законодавчою ініціативою, яка передбачає ліквідацію в Україні системи адміністративних судів...

На найближчій раді коаліції фракція БЮТ виступить із законодавчою ініціативою, яка передбачає ліквідацію в Україні системи адміністративних судів. Свою пропозицію юристи БЮТ пояснюють тим, що адмінсуди нині не справляються з покладеними на них функціями. У комітеті ВР з питань правосуддя та у Вищому адміністративному суді ідею БЮТ вважають такою, що не має перспективи.

«У зв’язку із систематичним корупційним характером адміністративної юстиції в Україні питання про її ліквідацію буде винесене на найближчу раду коаліції», — заявив народний депутат Володимир Пилипенко (БЮТ), повідомляє Ліга-Інформ. За його словами, депутати і юристи фракції вже підготували законопроект, у якому пропонують ліквідувати систему адміністративних судів.

Те, що з цією ініціативою виступили саме представники БЮТ, не випадково. Як відомо, восени 2008 року, після підписання президентом указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради БЮТ почав проводити в судах «акції з моніторингу законності дій правоохоронних органів». У результаті було заблоковано роботу Окружного адмінсуду (ОАС) Києва, Київського апеляційного адміністративного суду, Печерського районного суду Києва та Вищого адміністративного суду. Це призвело до підписання президентом указу про ліквідацію ОАС і створення двох нових судів — Центрального та Лівобережного окружних адміністративних судів.

«Якщо проаналізувати останній рік, то всі проблеми з абсурдними судовими рішеннями, які суперечать одне одному, пов’язані з адміністративними судами. Починаючи з нескінченних призупинень, що стосуються припинення депутатських повноважень Рибакова, і закінчуючи історією зі Зваричем (Ігор Зварич, колишній суддя Львівського апеляційного адмінсуду, нині перебуває в розшуку. — Ред.), — вважає член парламентського комітету з питань правосуддя Святослав Олійник (БЮТ).

За його словами, ця ініціатива виникла в БЮТ у зв’язку з тим, що адмінсуди не справляються з покладеною на них функцією. «Якщо підняти статистику роботи судів, найбільші строки розгляду справ і найнижча якість розгляду саме в адмінсистемі. Їхній досвід роботи показав: це була непотрібна ініціатива, яка тільки ускладнила доступ до правосуддя», — підкреслив С.Олій­ник.

А от заступник голови комітету з питань правосуддя, член Вищої ради юстиції Валерій Бондик (Партія регіонів) ініціативу БЮТ вважає політичним піаром. «Ліквідувати адміністративну юстицію — це, по-перше, нелогічно, по-друге, незаконно, а по-третє, нереально. Адміністративна юстиція була, є і буде», — заявив він.

Аналогічної думки дотримуються й у Вищому адміністративному суді. «Така можливість навіть не розглядається — це нонсенс. Скоріш за все, ця ініціатива має політичний підтекст — з огляду на те, що є незрозумілою аргументація, чому взагалі виникла така ідея сьогодні, коли система адміністративних судів нарешті повноцінно працює», — сказала прес-секретар ВАСУ Марія Швенько.

Система адміністративних судів була затверджена Леонідом Кучмою на початку 2005 року. Сьогодні в Україні працюють 32 адміністративні суди, включаючи Вищий адміністративний. Адміністративні суди розглядають справи, пов’язані зі спорами фізичних чи юридичних осіб із суб’єктами влади, їхніми рішеннями чи діями. Особлива категорія справ, які розглядають адмінсуди, — спори, пов’язані з виборчим процесом та референдумами. До появи адмінсудів ці питання розглядали суди загальної юрисдикції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі