Україні радять скасувати політичну реформу

Поділитися
Для подолання правового хаосу Україна потребує вдосконалення або повної відміни політичної рефо...

Для подолання правового хаосу Україна потребує вдосконалення або повної відміни політичної реформи 2004 року, — переконаний федеральний суддя США Богдан Футей, який був консультантом Верховної Ради та робочої групи з підготовки Конституції України.

Він розкритикував рішення українського парламенту про заборону перегляду політичної реформи: «4 серпня 2006 року Верховна Рада ухвалила безпрецедентний, неконституційний закон, яким заборонила Конституційному cуду переглядати зміни, внесені до Конституції в рамках політичної реформи. Тобто фактично КС заборонялося робити те, що він повинен робити у першу чергу: оберігати Конституцію і тлумачити будь-які зміни до неї».

Суддя наголосив: «Не може, за визначенням, політична реформа, яка фактично змінює лад у країні, мати імунітет від конституційного перегляду».

Він також висловив здивування тим, що Президент Віктор Ющенко підписав такий закон, хоча «після набрання чинності політичною реформою він постійно займався доланням політичних та правових криз, які виникали одна за одною».

Одним із можливих варіантів виходу з кризового становища, на думку Богдана Футея, є перегляд Конституційним судом політичної реформи з метою встановити, які поправки конституційні, а які необхідно змінити чи навіть скасувати всю політичну реформу. Однак цей варіант він вважає малоймовірним, «бо Конституційний суд не бажає і не здатний здійснювати правосуддя в атмосфері політичних бур та катаклізмів».

«Другий варіант — порозуміння Президента з парламентом і скасування політичної реформи, повернення до оригіналу Конституції та взаємна співпраця, спрямована на внесення змін до Конституції у належний спосіб», — відзначив Футей. Третім можливим варіантом він назвав написання нової Конституції.

Найбажанішим, за його словами, є другий варіант розвитку подій. «Оригінал Конституції мав дуже позитивні відгуки з боку Ради Європи та Венеціанської комісії у плані високого рівня захисту прав людини. Мені здається, що вади оригіналу Конституції більше полягали у відсутності механізмів реалізації її положень, ніж у концептуальних положеннях самого тексту», — пояснив консультант.

Детальніше читайте у статті федерального судді США Богдана Футея «Без незалежного суду демократія в Україні приречена» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі