Прес-служба Вищої ради юстиції дала пояснення щодо легітимності повноважень члена ВРЮ Віктора Медведчука. Як сказано в заяві прес-служби ВРЮ, В.Медведчука уперше було призначено членом ВРЮ строком на шість років 24 березня 1998 року з’їздом адвокатів України. Строк його повноважень мав закінчитися 24 березня 2004 року. Однак 23 жовтня 2003 року Всеукраїнський з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ призначив В.Медведчука членом ВРЮ на другий строк. Перебуваючи під присягою члена ВРЮ, В.Медведчук не складав присяги вдруге, продовжуючи виконувати свої повноваження.
Але 27 травня 2004 року ВРЮ ухвалила рішення про припинення повноважень дев’яти членів ради, серед яких був і В.Медведчук, у зв’язку із закінченням строку їхнього призначення. ВРЮ вирішила, що повноваження В.Медведчука мають бути припинені, зокрема, через те, що він не складав присяги члена ВРЮ повторно.
31 травня 2007 року ВРЮ визнала помилковим своє рішення від 27 травня 2004 року в частині припинення повноважень В.Медведчука і 17 голосами з 18 скасувала його саме в цій частині, врахувавши, що призначення В.Медведчука вдруге відбулося під час здійснення повноважень члена ради і перебування під присягою, а також те, що рішення Всеукраїнського з’їзду представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ, на якому відбулося повторне призначення В. Медведчука, не було скасовано.
В.Медведчук почав виконувати свої обов’язки як член ВРЮ. Раніше Верховний суд України поновив членство В.Медведчука у Вищій раді юстиції, скасувавши всі рішення і постанови, якими воно було призупинене.
2004 року В.Медведчука було повторно обрано членом ВРЮ за квотою юридичних вузів, але він не прий-
шов на складання присяги в парламент. Після його відмови від присяги ВРЮ припинила його повноваження. Спочатку Личаківський райсуд Львова припинив членство В.Медведчука у Вищій раді юстиції, потім Апеляційний адміністративний суд Львівської області підтвердив законність цього рішення. Вищий адмінсуд залишив попередні рішення в силі.