Особливий випадок

Поділитися
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування обставин затримання у квітні 2005 року міл...

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування обставин затримання у квітні 2005 року міліцією голови Донецької обласної ради Бориса Колеснікова (тепер — депутата Верховної Ради від фракції Партії регіонів) встановила порушення процедури під час його затримання. Про це йдеться у звіті комісії, зареєстрованому у Верховній Раді 24 вересня. Проектом постанови №5167 пропонується заслухати звіт у Верховній Раді та направити матеріали комісії в Генпрокуратуру.

Борис Колесніков був затриманий 6 квітня 2005 року. 2 серпня 2005 року, за рішенням Апеляційного суду Києва, Борис Колесніков був звільнений, при цьому суд узяв із нього підписку про невиїзд.

Комісія ретельно дослідила процедуру затримання Бориса Колеснікова у 2005 році і встановила, що її проведено з ігноруванням чинного законодавства (ст.ст.106, 115 Кримінально-процесуального кодексу). У протоколі затримання не зазначено підстав та мотивів.

Комісія також установила, що в 2005 році керівництво Генеральної прокуратури, всупереч нормам закону, за відсутності матеріалів дослідчої перевірки, на підставі лише двох заяв, навіть не опитавши Колеснікова, порушила щодо нього кримінальну справу за фактом вимагання у 2002 році акцій торговельного центру «Білий лебідь» (Донецьк).

Кримінальну справу щодо Бориса Колеснікова, відповідно до вимог ст. 112 КПК, мала розслідувати прокуратура, але її відразу ж направили у МВС, де заявників визнали потерпілими без очних ставок із Колесніковим. Упродовж 12 днів факт порушення кримінальної справи був прихований від Колеснікова, тим часом слідчо-оперативна група активно проводила слідчі дії.

Як засвідчили допитані комісією очевидці, працівники Генеральної прокуратури і МВС, 6 квітня 2005 року вони одержали наказ від керівництва негайно затримати Колеснікова прямо у приміщенні Генпрокуратури, куди він прибув для давання свідчень. Тобто учасники його затримання навіть не мали можливості попередньо переконатися в наявності відповідних законних підстав.

Комісія продовжує працювати над тим, щоб у визначені законом терміни своєї діяльності конкретно вказати перелік осіб, відповідальних за порушення чинного законодавства, які повинні відшкодувати державі та потерпілим заподіяні матеріальні та моральні збитки.

Матеріали комісії пропонується направити в Генпрокуратуру для притягнення винних до відповідальності, повідомляють «Українські новини».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі