Нещодавно Мінтранс виніс на громадські слухання проект Концепції державної програми підвищення безпеки дорожнього руху. У ньому пропонується удосконалити правила і порядок розслідування, збирання інформації та аналіз дорожньо-транспортних пригод, їх статистичні дослідження. Передбачається, що ці заходи дадуть змогу вдвічі скоротити кількість смертей у ДТП на українських автодорогах до 2012 року. Нещодавно Мінтранс ухвалив Типове положення про Систему управління безпекою руху на автомобільному транспорті. Відповідно до цього документа державне регулювання у сфері безпеки дорожнього руху автотранспорту і контроль за дотриманням законодавства про дорожній рух у кожному регіоні здійснюють автотранспортні управління. Зокрема, ці органи беруть участь у роботі із забезпечення безпеки руху у відповідності зі своїми функціональними обов’язками; проведенні профілактичних заходів, спрямованих на покарання винних, усунення виявлених недоліків.
Водночас департамент Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (ДАІ МВС) вважає, що в проекті Концепції державної програми підвищення безпеки дорожнього руху, винесеному Мінтрансом на громадські слухання, помітні спроби відомства перетягнути на себе значну частину повноважень, які відповідно до законодавства не входять у його сферу, проте є комерційними і можуть принести значні кошти.
Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі департаменту ДАІ, упровадження концепції призведе до створення додаткових структур, їх додаткового державного фінансування або спричинить комерціалізацію і втрату державного контролю над окремими напрямами у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
На думку ДАІ, функції та порядок співробітництва Головавтотрансінспекції Мінтрансзв’язку та Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ потребують, беручи до уваги наявні розбіжності в підході до здійснення контролю за діяльністю пасажирських перевізників, чіткого визначення.
«Запропонований Мінтрансзв’язку проект Концепції... має декларативний характер і не містить нових ідей і механізмів реалізації щодо безумовного забезпечення безпеки дорожнього руху. МВС, поділяючи позицію Мінтрансзв’язку стосовно необхідності удосконалення норм чинного законодавства у сфері безпеки дорожнього руху відповідно до світового досвіду, водночас вважає за доцільне впровадити зважені державні підходи до вирішення цього питання з урахуванням ситуації, яка склалася на сьогодні в Україні», — підсумували в департаменті.