Розповідаючи про дітей, у даному випадку доречно вжити термін «неповнолітні». Оскільки саме ним оперують працівники правоохоронних органів, коли йдеться про діточок, які із юних років вступають у конфлікт із законом.
У Миколаєві, приміром, група підлітків (тільки один із них — повнолітній) за наводкою однієї з дівчат, яка була вхожа в зовсім не бідний дім, скоїла напад на його мешканців. Господарі не тільки отримали серйозні тілесні ушкодження, в них вкрали аудіо- і відеоапаратуру, ювелірні вироби і дорогі речі.
За ним був скоєний не менш нахабний і цинічний злочин. У тому самому подвір’ї, де жили неповнолітні, вони напали на 25-річного жителя обласного центру, жорстоко побили його, роздягли і кинули на будівельний майданчик вмирати. Бідолаху виявили цілком випадково.
Цими двома епізодами «подвиги» зграї малоліток не обмежуються. Після того як група потрапила в поле зору міліції, спливло ще багато злочинів, подібних до названих, і є підстави припускати, що до них причетні все ті самі «герої».
В обласному центрі група підлітків задушила громадянина П., а в Кривоозерському районі діти забили свого товариша на смерть. Винних у скоєних злочинах заарештували, порушено кримінальні справи.
Як повідомив кореспонденту «ДТ» начальник обласного УМВС Павло Гуцол, дитяча злочинність — проблема не лише для Миколаєва, а й для Києва. На тлі «дорослих» злочинів питома вага «дитячих» в Україні становить 9%, у Миколаївській області — 4,4%.
На жаль, чимало на вулицях і безпритульних, чиє основне заняття — у кращому випадку — клянчити гроші в перехожих. Якими вони виростуть? Лише 70 місць може надати для таких дітей місцевий притулок для неповнолітніх. Ще 25 — для дітей із неблагополучних сімей надає дитячий християнський фонд. Та цілком очевидно, що це — крапля в морі навіть на тлі переважної кількості благополучних дітей і хороших виховних заходів...