Кордон продали. І президент знає про це

Поділитися
Нові безсторонні заяви президента пролунали на нараді з правоохоронними органами, присвячені захисту інтересів держави на економічному кордоні України, яка відбулася в приміщенні СБУ...

Нові безсторонні заяви президента пролунали на нараді з правоохоронними органами, присвячені захисту інтересів держави на економічному кордоні України, яка відбулася в приміщенні СБУ. Критикував президент переважно Держмитслужбу й правоохоронні органи. За підсумками наради Віктор Ющенко пообіцяв радикальні кадрові зміни.

Президент виступив дуже жорстко, от тільки прізвищ не назвав. «В Україні немає економічного кордону. Ви його продали», — зокрема заявив глава держави, звертаючись до присутніх. Водночас він підкреслив, що ситуація, яка утворилася на митниці, має передбачати персональну відповідальність керівників відповідних відомств і загалом служб, які вони очолюють. В.Ющенко назвав таких керівників проблемою для дер­жави. «Тому професійно, я переконаний, ви нездатні очолювати відомство, яке очолюєте сьогодні», — сказав він.

Президент підкреслив, що під час підготовки до ниніш­ньої наради йому надали інформацію щодо всіх «вразливих митниць». Цю інформацію він пропонує зробити основою для вжиття дуже жорстких заходів, зокрема кадрового характеру.

Глава держави зауважив, що на нинішнє засідання він спеціально запросив пресу, аби суспільство почуло дебати, які ведуться під час заходу, й побачило, що все відбувається прозоро. Він назвав катастрофічною ситуацію, що створилася нині на економічному кордоні, особливо в плані контрабанди й наркотиків. Звертаючись до керівників низки відомств, зокрема митниці, В.Ющенко сказав: «Я почав би з того, якої шкоди завдає ваша робота Українській державі».

За його словами, з такими явищами не слід миритися й потрібно негайно наводити лад. «Я не буду миритися з такими обставинами. Лад буде наведено, жорстким і рішучим чином. Я налаштований застосувати всі потрібні методи від кадрових до каральних кроків», — заявив глава держави. При цьому він додав, що, за оцінками Міністерства економіки, інтегральний показник рівня тінізації країни становить 26%. А значення обсягу тіньового обороту за 2007 рік може обчислюватися 180 млрд. грн. Треба сказати, дуже оптимістичні оцінки.

Водночас, за даними Державної митної служби, СБУ, ДПАУ, близько 80% товарів широкого вжитку надходять в Україну контрабандою або за тіньовими схемами. В.Ющенко зазначив, що різниця між цифрами щодо обсягу ввезення в Україну товарів 2007 року, які наводить українська сторона, й показниками ЄС дорівнює 5,5 млрд. грн. Через це президент розкритикував експертів, які наводять такі дані. «Мене дивує, чому ми цих так званих експертів називаємо експертами?.. Ви мені даєте відомості про вашу особливу думку, а я від вас очікую особливої роботи», — сказав В.Ющенко, додавши, що ці «експерти» мають величезні повноваження й інструменти для використання їх на користь справі, а не для того, щоб готувати статистику для президента.

За даними, які навів президент, обсяг контрабанди й ввезення товарів за сірими схемами в Україну оцінюється в 65 млрд. грн. Розрахунки дають підстави для висновку, що Україна за один бюджетний рік недоодержує 60 млрд. грн. «Це нюанс, це не повний облік», — зауважив В.Ющенко. При цьому він зазначив, що 2005 року обсяг ввізного мита, яке сплачується в Держбюджет, становив 6 млрд. грн., і протягом попереднього року тенденція збільшилася на 49,6%. 2006 року обсяг сплаченого ввізного мита становив 7 млрд. грн., тобто зріс усього на 16%. За 10 місяців 2007 року обсяг сплаченого мита зріс ще менше — на 8%.

Президент визнав, що схеми, за якими виходить така сума, для нього не секрет. Більш того, на переконання пана Ющенка, вони «відомі абсолютно всім», зокрема правоохоронним органам, без залучення яких ці схеми не можуть існувати. Проте глава держави їх однаково озвучив: безмитне оформлення товарів; заниження митної вартості товарів під час їх оформлення; ввезення автомобілів під виглядом зап­частин; оплата ПДВ на ввезення нафти й нафтопродуктів векселями; оформлення фіктивних експортно-імпортних операцій.

«Уже нічого сплачувати. Обсяг імпорту товарів збільшився на 79%, а сплата ввізного мита становить 7,6
млрд.», — сказав глава держави. Він підкреслив, що з кожним роком імпорт зростає за десятками пунктів, а обороти оплачуваного ввізного мита падають. Також він зазначив, що на совісті «начальників, генералів» трагедії тисяч родин, які зіштовхнулися з проблемою наркозалежності. В.Ющенко вважає, що ці чиновники «обклалися соціальними пільгами, як подушками з усіх боків», але водночас не можуть професіонально виконувати свою роботу. «Ваша робота нульова», — додав В.Ющенко.

За його словами, в Україні дуже швидкими темпами руйнується митний кордон, а контрабанда, зокрема небезпечних речовин, набула загрозливих масштабів. Водночас правоохоронні органи демонструють нездатність протидіяти цим викликам.

Згадав президент і суддів, які ухвалюють рішення, що шкодять економічним інтересам України. Не вдаючись у суть таких рішень, він поставив перед головою Верховного суду України важке завдання — узагальнити відповідну судову практику. Вищу раду юстиції (її президент сам називав нелегітимною) глава держави зобов’язав протягом тижня (!) ухвалити рішення щодо доцільності перебування таких суддів на посадах. «Вношу такі клопотання, й нехай ВРЮ приймає відповідні рішення», — заявив Віктор Ющенко, котрий, схоже, хоча й вважає ВРЮ нелегітимною, не сумнівається в її оперативності.

У Верховному суді поки що не одержували подання на суддів, які заплямували себе.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі