Глава секретаріату президента України Віктор Балога вважає, що дальша робота Олександра Медведька на посаді генерального прокурора залежить від рішення Верховної Ради. Так він прокоментував заяви політиків та останні публікації в засобах масової інформації щодо можливої зміни керівництва Генпрокуратури. 12 січня прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звернулася до президента В.Ющенка з проханням замінити генерального прокурора О.Медведька. Після цього глава держави заявив, що питання відставки Олександра Медведька з посади генерального прокурора має вирішуватися у Верховній Раді.
Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі глави держави, В.Балога зазначив, що в парламенті понад тиждень тому зареєстровано подання про висловлення недовіри О.Медведьку, яке підписали 180 народних депутатів із демократичної коаліції. «Наскільки можна судити, жодних практичних кроків для перетворення цього документа на рішення Верховної Ради більшість ще не зробила. Така неспішність може означати, що для коаліції це питання не стоїть на порядку денному», — пояснив він.
В.Балога нагадав норму Конституції, відповідно до якої глава держави призначає і звільняє генпрокурора за згодою Верховної Ради. «Якщо парламент ухвалить постанову й висловить недовіру нинішньому керівнику ГПУ, це може спонукати президента внести подання на звільнення О.Медведька. Водночас остаточне рішення з цього питання завжди залишається за главою держави. Віктор Ющенко уже публічно заявляв, що чекає чіткої визначеності ВР щодо доцільності подальшого перебування О.Медведька на посаді генерального прокурора. Поки що ні чіткого, ні туманного сигналу з парламенту не отримано», — сказав керівник секретаріату.
За словами В.Балоги, у президентській команді є вдосталь професійних юристів і управлінців, які потенційно можуть посісти керівне крісло у відомстві на вулиці Різницькій. «Звісно, на всю країну не лише О.Медведько може бути генпрокурором. Політикуму, журналістам, широкій громадськості добре відомі професійні і ділові риси Миколи Оніщука, Ігоря Пукшина, Марини Ставнійчук, Миколи Катеринчука, Олега Литвака, Миколи Полуденного. Це далеко не повний перелік людей, котрі цілком здатні ефективно керувати генеральною прокуратурою. Отже, кадрового голоду тут немає. Є дефіцит бажання парламенту без зволікань ухвалити рішення щодо нинішнього генпрокурора», — підкреслив В.Балога.