Набрання чинності з 1 січня 2010 року пакетом законів про боротьбу з корупцією може призвести до блокування роботи судів, а отже, їхню дію необхідно відтермінувати. Про це заявив голова Верховного суду України Василь Онопенко на прес-конференції в Києві, передає УНІАН.
За його словами, з 1 січня 2010 року набирає чинності закон про посилення боротьби з корупцією, який, зокрема, передбачає неможливість використання для матеріально-технічних потреб судів недержавних коштів. Голова Верховного суду зазначив, що навіть така дрібниця, як купівля конвертів за власні гроші, розцінюватиметься як корупційне діяння.
Парадокс, зазначив В.Онопенко, полягає в тому, що «держава створює умови, в яких практично не можна працювати, і, з іншого боку, держава карає».
За його словами, набрання чинності законом, який передбачає автоматизацію розподілу судових справ, може спричинити негативні моменти, оскільки, у випадку збою цієї системи, жоден із суддів не має права втручатися в її роботу. Крім того, сказав В.Онопенко, складнощі виникнуть і з орендою приміщень судів, оскільки це також треба буде робити за державний кошт, на що гроші в бюджеті виділяти не планується.
«Ми розуміємо, наскільки це серйозно. Тому необхідно відтермінувати дію цих законів», — підкреслив В.Онопенко.
Заступник голови Верховного суду України, голова Ради суддів Петро Пилипчук констатував: якщо закони діятимуть у тому вигляді, в якому вони прописані, то «правосуддя може зупинитися». «Для забезпечення технікою необхідні кошти, необхідні приміщення», — сказав він. У цьому контексті В.Пилипчук зазначив, що Рада суддів звернулася до вищих органів влади — до президента, Кабінету міністрів і до Верховної Ради — з проханням відтермінувати набрання чинності законом про корупцію.
«Реалізація певних положень про боротьбу з корупцією може зупинити роботу судів», — резюмував П.Пилипчук.
В.Онопенко акцентував увагу на тому, що закон набере чинності якраз в той момент і в тих умовах, коли в Україні відбуватиметься виборчий процес, що, у свою чергу, також може негативно позначитися на ситуації, оскільки окремі суди можуть зупинити свою роботу.