В УКРАЇНИ — НОВА КОНСТИТУЦІЯ. ФАРМАЦЕВТИЧНА

Поділитися
З 1 жовтня 2001 року набуває чинності Державна фармакопея України. Нині на нашому фармацевтичному ринку переважають ліки вітчизняного виробництва...

З 1 жовтня 2001 року набуває чинності Державна фармакопея України.

Нині на нашому фармацевтичному ринку переважають ліки вітчизняного виробництва. За словами фахівців, вони дешевші від імпортних, хоча за якістю їм не поступаються і тому повністю задовольняють наш ринок і систему охорони здоров’я. Щоб і надалі сприяти розвитку вітчизняної фармацевтичної промисловості та належному контролю якості ліків, що потрапляють на український ринок, і створено збірник державних стандартів якості лікарських засобів — Державну фармакопею України (ДФУ).

Державна фармакопея України має законодавчий характер. Її вимоги є обов’язковими для всіх підприємств і установ, незалежно від форми власності, які виготовляють, зберігають, контролюють, реалізують і застосовують лікарські засоби. Усі ліки, що реалізуються на території України, мають відповідати Державній фармакопеї. ДФУ встановлює вимоги безпеки і якості ліків, які держава гарантує своїм громадянам.

Як відомо, Україна взяла курс на інтеграцію до Європейського співтовариства. З лютого 1998 року Україна є спостерігачем у Європейській фармакопеї. Відповідно до цього ДФУ гармонізована з Європейською фармакопеєю (ЄФ).

Перша Фармакопея незалежної України розроблялася впродовж шести років. У створенні «національної фармацевтичної конституції» взяли участь близько 300 наукових працівників, десятки наукових організацій, підприємств та установ. Очолив цю, безумовно, складну і копітку роботу ДП «Науково-експертний фармакологічний центр» (директор — професор Віктор Георгієвський).

— Поява цього документу — свідчення високого рівня вітчизняних фахівців, становлення та розбудови нашої фармацевтичної галузі, — переконаний заступник начальника Держдепартаменту контролю якості лікарських засобів Олександр Євтушенко. — Сьогодні виробництво медпрепаратів у нашій країні починає виходити на якісно новий рівень. На більшості фармацевтичних підприємств впроваджується система забезпечення якості, стандарти GMP. Для їх законодавчого забезпечення і потрібна Фармакопея. Варто зазначити, що створюючи її, Україна могла піти шляхом інших постсоціалістичних країн — перекласти ЄФ, однак українські вчені вирішили розробити власну національну Фармакопею, і в цьому відношенні наша країна — єдина на теренах СНД. Державна фармакопея — результат наполегливої праці українських учених. Кожна фармакопейна стаття — це наукова робота, в процесі якої розвивалася фармацевтична наука. Тому зараз з упевненістю можемо говорити, що в Україні будуть якісні ліки та нові оригінальні фармпрепарати...

Перше видання ДФУ — а це солідний фоліант на 556 сторінок, — має невеликий тираж (нині існує передплата на 2,5 тис. примірників, а загалом планується видати близько 15 тис. примірників). Цього цілком достатньо для потреб галузі. Кого зацікавить це видання, може ознайомитися з ним у бібліотеці. А це, на думку експертів, неабияка новина. Адже за часів СРСР заглянути в таємниці того, як готується той чи інший медпрепарат, мали змогу тільки «обрані».

Державна фармакопея України, як і Європейська фармакопея, перевидаватиметься кожні п’ять років зі щорічними доповненнями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі