СХІДНИЙ ДИВЕРСАНТ: БАКТЕРІОЛОГІЧНА ЗБРОЯ ЧИ МУТАНТ?

Поділитися
Декілька років тому в Гонконзі спалахнула справжня епідемія так званого курячого грипу, внаслідок якої найбільше постраждали пернаті...

Декілька років тому в Гонконзі спалахнула справжня епідемія так званого курячого грипу, внаслідок якої найбільше постраждали пернаті. Нині зі Сходу насувається значно більша загроза — блискавично поширюється небезпечний для життя мутантний штам параміксовірусу — збудника тяжкого гострого респіраторного синдрому, що отримав назву SARS ( Severe Acute Respiratory Syndrome). За останніми даними, захворювання діагностовано в 15 країнах світу, серед яких США, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Швейцарія, Данія, Канада та ін.

В авторитетному часописі New Scientist висловлюється серйозне побоювання, що смертоносний параміксовірус може переноситися птахами в різні точки планети. Крім того, існують і інші шляхи розповсюдження даного вірусу. В часописі також повідомляється, що наявні антивірусні препарати виявилися неефективними для лікування SARS, а специфічної вакцини ще не існує. Для того, аби розробити таку вакцину та запустити її у промислове виробництво, потрібно щонайменше декілька місяців. У зв’язку з цим постає нагальна необхідність у ефективних та безпечних засобах неспецифічного захисту від параміксовірусної інфекції.

25 березня українські медики та вчені-епідеміологи провели прес-конференцію, де наголосили на необхідності проведення профілактичних заходів.

Головний епідеміолог МОЗ України Аркадій Фролов вважає, що немає достатніх підстав говорити про застосування біологічної зброї. Разом із тим, за повідомленнями ВООЗ, цей параміксовірус — мутант: має змінені властивості щодо хвороботворності та патогенності. Про цей збудник відомо ще не все. Беззаперечно одне: він розповсюджується. Існує припущення, що хвороба може мати також розмитий безсимптомний перебіг, а ускладнені пневмонії у виявлених випадках — лише вершина айсберга.

— Інкубаційний період захворювання триває від двох до десяти днів, — розповідає зав. відділенням інтенсивної терапії та реанімації Інституту епідеміології й інфекційних хвороб ім. Л.Громашевського Віктор Кононенко. — Інфекція проявляється підвищенням температури (38 °С і вище), супроводжується лихоманкою, головним болем та болями у м’язах. У декого з пацієнтів спостерігався діарейний синдром. При тяжкому перебігу хвороби необхідна штучна вентиляція легень.

Експерти ВООЗ радять використовувати потужні антибіотики та противірусні препарати широкого спектру дії, однак їх доцільно застосувати тоді, коли вже виникло захворювання. Разом із тим, індуктори інтерферону можуть використовуватись і з профілактичною, і з лікувальною метою. Зокрема, це стосується лікування параміксовірусних інфекцій (епідемічний паротит, кір, віруси грипу тощо). В Україні налагоджене виробництво інтерферонів. Але, за словами А.Фролова, найбільш прийнятними вважаються власні інтерферони, а тому потрібно стимулювати процес їх утворення в організмі.

Українськими науковцями розроблений потужний індуктор інтерферону для профілактики та лікування параміксовірусної та деяких інших інфекцій — амізон. Ефективність цього препарату (який, до речі, не має аналогів у світі) доведена в ході клінічних досліджень. Накопичений позитивний досвід його застосування для профілактики та лікування грипу, ГРВЗ у дітей і дорослих та параміксовірусних захворювань (цей препарат блокує розмноження вірусів). Вживання амізону дозволяє підтримувати достатньо високий рівень інтерферону в крові протягом півтора-двох місяців. Застосування препарату сприяє зниженню частоти повторних вірусних захворювань у 3—3,5 рази та в 4—6 разів — ускладнень з боку органів дихальної системи. Якщо людина знаходиться в осередку інфекції, курс необхідно повторити через три-п’ять днів.

Учені прогнозують: на тлі зниження імунітету населення, що характерно для України, інфекція може повестися агресивніше, ніж, скажімо, в інших європейських країнах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі