ГРИП: ДУБЛЬ ДВА

Поділитися
Нинішнього року епідемія грипу була трохи непередбачуваною: спалахнула раптово на початку лютого, а не як звичайно у листопаді-грудні, і за два-три тижні стала різко згасати...

Нинішнього року епідемія грипу була трохи непередбачуваною: спалахнула раптово на початку лютого, а не як звичайно у листопаді-грудні, і за два-три тижні стала різко згасати. Проте такі епідемічні «зсуви» насторожують фахівців. За словами головного епідеміолога МОЗ України, професора Аркадія Фролова, лише у десяти контрольних містах України, серед яких і Київ, на грип перехворіло близько 500 тисяч чоловік (шість чоловік загинуло внаслідок ускладнень цього захворювання). Це лише офіційні дані, тобто вершина айсберга. До того ж, наголошує А. Фролов, існує небезпека другої хвилі епідемії, яку фахівці прогнозують наприкінці березня — початку квітня.

Проте на грип у період епідемії хворіють менше, ніж на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). У цілому впродовж року в Україні від них потерпають 7— 14 млн. чоловік.

Тим часом ГРВІ — це величезна група захворювань дихальних шляхів, що їх викликає близько 500 різноманітних збудників: вірусів та бактерій. На жаль, вони — причина не лише банальних ринітів, синуситів та ангін. Існують ДНК-місткі віруси. До речі, до них належить майже вся герпетична група, найбезпечніший прояв якої — висип на губах — у народі зветься лихорадкою. Водночас, наслідками цих інфекцій можуть бути пневмонії, бронхіти, тонзиліти і навіть онкологічні захворювання.

Відомо, що аденовірусна інфекція (20% випадків ГРВІ), крім легень та аденоїдів, може уражати печінку, центральну нервову систему та кишківник, а цитомегаловірус — одна з головних причин порушень імунної системи, викиднів у вагітних, вроджених каліцтв та аномалій розвитку у немовлят.

На сьогодні найефективніший засіб запобігання грипу та його ускладненням — вакцинація. Проте для багатьох пацієнтів він недоступний через високу вартість вакцини. Та й вірус грипу поводить себе, як хамелеон, швидко видозмінюючись. Фахівці радять користуватися перевіреними і порівняно недорогими вітчизняними препаратами. Тим більше що деякі з них надійно захищають і від будь-яких штамів грипу, і від ГРВІ. Скажімо, амізон має комплексну дію: активізує імунну систему, підвищує продукцію інтерферону в організмі, усуває гарячку. Добре себе зарекомендували оригінальні назальні аерозолі евказолін та піновіт.

Попереджаючи про підступність вірусів, А.Фролов, зокрема, настійно рекомендує вживати загальнозміцнюючі, імуномодулюючі засоби та ті, що мають інтерфероногенну дію. Наприклад, екстракти елеутерококу та ехінацеї. Бажано вживати також цибулю, часник, чорну смородину — загалом якомога більше вітамінів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі