На цьому тижні майже всі вітчизняні ЗМІ повідомили про помітну для нашої країни подію. У Борисполі Київської області почав працювати новий фармацевтичний завод.
Докладніше дізнатися про підприємство та його продукцію можна було на прес-конференції під назвою «Всупереч кризі. Компанія «Макс-Велл» почала виробництво в Україні». Як зазначив у своєму виступі генеральний директор науково-виробничого онкологічного та кардіологічного центру (НВОКЦ) «Макс-Велл» Андрій Разумний, запуск найбільшого на пострадянському просторі фармацевтичного комплексу став можливим завдяки цільовій 100-мільйонній американській інвестиції. Метою українського проекту потужної транснаціональної компанії Max Well Biocorporation, головний офіс якої знаходиться у передмісті Вашингтона, є розробка та виробництво ефективних лікарських препаратів, конче потрібних пацієнтам. Оскільки вироблятимуть ліки безпосередньо в Україні, коштуватимуть вони значно дешевше від імпортованих аналогів. Це, безумовно, позитивний факт у теперішній кризовий період, коли ціни на всі товари, у тому числі й ліки, невблаганно поповзли вгору.
Контроль за качеством на предприятии — согласно мировым стандартам |
Із перших кроків в Україні компанія «Макс-Велл» продемонструвала надзвичайно високу культуру виробництва. На підприємстві з самого початку дієтичні добавки контролюються за показниками, які хоча й передбачені Державною фармакопеєю, але через складнощі їх дотримання та виконання зрідка вносяться до технічних умов для українських виробників. Інновація «Макс-Велл» — програма спостереження за стабільністю продукції протягом усього терміну придатності. Для цього зразки кожної промислової партії хондропротекторів закладають на зберігання і регулярно перевіряють згідно з алгоритмом, розробленим лабораторією контролю якості підприємства.
Новые цеха оснащены по последнему слову техники |
У найближчій перспективі бориспільців — випуск серії нових лікарських засобів, серед яких і імуно-біологічні — для лікування онкологічних захворювань, порушень кровообігу мозку, профілактики та лікування грипу і гострих респіраторних інфекцій. Поки що більшість цих препаратів Україна імпортує.
Окрім традиційних лікарських форм НВОКЦ «Макс-Велл» уперше в Україні випускатиме ін’єкційні препарати у пренаповнених шприцах, а також м’які лікарські форми (мазі, креми, гелі) у вигляді юнідоз, тобто разових доз препаратів в індивідуальній упаковці. Таке фасування поширене за кордоном, але ще не дуже звичне для українського споживача.
Президенту компанії «Макс-Велл» Кеннету Алібеку — відомому американському вченому, лікарю, спеціалісту в галузі імуно-біології та біотехнології, лауреату багатьох міжнародних премій, який є ініціатором українського проекту, належить ідея безкоштовного розповсюдження (у рамках програм соціального партнерства та благодійності) в Україні, постраждалій від чорнобильського лиха, частини кардіологічних та онкологічних лікарських препаратів під брендом «Макс-Велл».
«Макс-Велл» — це не тільки виробництво ліків, а й медична допомога для населення. У відкритому у серпні 2007 року у Борисполі поліклінічному центрі «Макс-Велл» працюють досвідчені спеціалісти усіх профілів — від акушера-гінеколога до стоматолога. Разом із соціальними службами районного центру у поліклініці взяли на облік малозабезпечених мешканців Борисполя і розподілили серед них дисконтні картки, за якими можна отримати медичні послуги із скидкою до 100%. У лабораторії, оснащеній за останнім словом медтехніки, усі необхідні аналізи роблять протягом лічених хвилин. А особливою увагою оточені діти: за спеціальною програмою під назвою «Рости здоровий, малюк» можна пройти консультації у педіатра, невропатолога, ортопеда, офтальмолога, зробити необхідні лабораторні дослідження, масаж.