Краплі свободи

Поділитися
Засніжений Київ, багатотисячний Майдан палахкоче помаранчевим кольором, — це незабутньо. Літопис...

Засніжений Київ, багатотисячний Майдан палахкоче помаранчевим кольором, — це незабутньо. Літописці й дослідники «елегантної» революції, що твориться на наших очах, безперечно, віддадуть належне символіці, яку вибрала для себе опозиція, а саме: оранжевому (по-українськи звучить гарно — помаранчевому, жовтогарячому) кольору. Сьогодні багато хто каже, що це колір свободи — політичні події наклали своє значеннєве забарвлення. Водночас відомо про вплив кольорів на психіку та фізичний стан людини.

Як стверджують фахівці, наш організм іноді потребує певного кольору. Є кольори теплі (червоний, жовтий, оранжевий) і холодні (блакитний, синій, фіолетовий). Так, червоний колір збуджує, підвищує внутрішню енергію, нормалізує кровообіг та обмін речовин. Жовтий — підвищує концентрацію уваги, поліпшує настрій і пам’ять. Оранжевий — допомагає подолати втому, депресію, невизначеність, тривогу і страх. Зелений — сприяє ритмічній роботі серця, відпочинку очей, корисний при зниженій функції нирок, запамороченні, знервованості. Блакитний — заспокоює, має болезаспокійливі властивості. Синій — уповільнює серцебиття, знижує збудливість. Фіолетовий — посилює інтуїцію.

Про вплив електромагнітних хвиль різної довжини на живі організми багато написано у спеціальній літературі. Варто лише нагадати, що світло — це набір електромагнітних хвиль різної довжини. Довжина хвилі визначає її колір.

У сучасній медичній практиці застосовують такий метод лікування, як кольоротерапія. Її механізм досить добре вивчений. Залежно від патологічних змін в організмі, суто індивідуально призначаються «пігулки (краплі) кольору». Здорова клітина має здорову вібрацію з певною довжиною хвилі. У нездорової клітини вібрація змінюється. «Опромінення» клітини відповідним кольором, тобто електромагнітною хвилею певної довжини, настроює її на здорову вібрацію. Щоправда, як з’ясувалося, цей метод не є винаходом нашої інформаційної епохи, лікування кольором практикували з найдавніших часів. У єгипетських храмах виявлено приміщення, конструкція яких дозволяла переломлювати промені в той чи інший колір спектра. Але нині мова не про це.

Багато хто сьогодні цікавиться: чому помаранчевий колір так швидко заволодів смаками й симпатіями сотень тисяч і, напевно, не помилюся, коли скажу — мільйонів наших співвітчизників? Це навіть не мода, а якесь повальне захоплення, що іноді викликає трохи іронічні посмішки продавців магазинів і бутіків — усе помаранчеве розкуповують миттєво. Прибічники Віктора Ющенка фанатично вірні помаранчевій символіці, носять її не лише на одязі, її можна бачити щокроку на вулицях, у транспорті й на транспорті, навіть на домашніх чотириногих улюбленцях. Пояснення цього просте — магія кольору, його вплив на підсвідомість. Вибір помаранчевого в ролі символіки виявився на диво вдалим. Не станемо розмірковувати, які дорогі кожному українцю асоціації викликає цей колір, ще раз звернемо увагу на особливості його впливу на фізичний і психічний стан людини, відзначені фахівцями (див. вище). Тож чи слід дивуватися, що цими днями тисячі й тисячі наших співвітчизників згуртувалися під помаранчевим прапором у єдиному пориві і прагненні змін.

Помічено: попри переохолодження, серед страйкарів не зафіксовано зростання, а тим більше спалаху застудних захворювань. Медики пояснюють цей феномен підвищенням імунітету в критичній ситуації. Саме помаранчевий (теплий) колір великою мірою сприяє його стимуляції.

Як повідомила в розмові з журналістом «ДТ» заступник начальника санітарно-епідеміологічного управління МОЗ України Людмила Мухарська, проводиться щоденний моніторинг гострих респіраторних вірусних та інших інфекцій. Захворюваність на ГРВІ в Україні, порівняно з попереднім тижнем, зросла на 4,8% — у межах сезонної норми. Останні шість років спостерігається така ж сама динаміка. Що стосується інших інфекційних захворювань, то вони теж не перевищують фонових показників. За прогнозами, зростання захворюваності на вірусні інфекції, і зокрема на грип, очікується, як звичайно, наприкінці грудня, а пік — у середині січня. Дані міськздорову практично не відрізняються від МОЗівських. Ніяких епідемій останнім часом у столиці не зафіксовано. Щодня по допомогу до медиків звертаються в середньому триста мітингувальників. З них кілька осіб потребують госпіталізації. Причинами нездужання найчастіше бувають сезонні травми (забиті місця і вивихи через ожеледь), шлунково-кишкові розлади, рідше — серцево-судинні захворювання. Кілька людей були госпіталізовані із загостренням виразкової хвороби та гострого апендициту.

Тобто чутки про те, що у зв’язку з масовою акцією протесту столицю охоплять епідемії небезпечних інфекцій, не підтверджуються. Не ставлячи під сумнів офіційні дані, ми, за журналістською звичкою, вирішили звернутися безпосередньо в медичні заклади. Чутки про масовий спалах менінгіту серед дітей також виявилися качкою. «Звісно, у нас лежать хворі з таким діагнозом, але госпіталізовано їх раніше, — повідомило керівництво дитячої інфекційної лікарні. — Про спалах цього захворювання говорити не можна, реєструються одиничні випадки. Друге нейроінфекційне відділення у нас майже порожнє».

***

Повертаючись учора ввечері з роботи, з подивом зупинилася біля кіоску з новорічними прикрасами. У вітрині поруч зі звичайними штучними ялинками красувалася... оранжева. «Купують?» — із усмішкою запитала продавця. «Це не для продажу — для настрою, — всміхнувся у відповідь продавець. — І покупці повз нас не проходять».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі