Бджоли по мед, а люди — по здоров’я

Поділитися
...Горобці за відчиненим вікном на підвищених тонах взялися за вирішення якихось своїх проблем, а я оптимістично встаю зі зручного ортопедичного ліжка, відзначивши подумки, що неодмінно треба таке придбати додому...

...Горобці за відчиненим вікном на підвищених тонах взялися за вирішення якихось своїх проблем, а я оптимістично встаю зі зручного ортопедичного ліжка, відзначивши подумки, що неодмінно треба таке придбати додому. Відчиняю балкон. Горобці чубляться, аж пір’я летить, а тим часом від ранкового автобуса спускається в долину, у якій лежить санаторій «Медобори», обов’язкова щоденна порція претендентів на класний відпочинок, релакс і оздоровлення.

Цей санаторій, що мальовничо розкинувся на відрогах Подільських Товтр, відкрила для себе три роки тому. Жорстоко простудила поперек, садячи навесні город, колеги рятували — бігали в аптеку по мазь,
а потім хтось сказав: «Чого б тобі не з’їздити в «Медобори»?». Справді, подумала, чого б...

Куди бджоли літають по мед, людина сміливо може їхати по здоров’я. Відтоді їжджу регулярно. Для профілактики і по задоволення від розкішної природи, добрих людей та улюблених процедур, про які розповім далі. Їжджу навесні. Коли виходиш із валізами з таксі — а тобі солов’ї б’ють піснями в груди...
І співають-плачуть..

Санація як панацея

Моя здорова інтуїція велить мені підходити до проблеми тонусу і здоров’я інтегровано. А також, вибачте, нетрадиційно. Я палка прихильниця холістичної медицини, яка сприй­має й настроює людину не через окуляр спеціалізації, а комплексно, враховуючи як стан її тіла, так і силу духу, енергетики, користуючись для цього здобутками не лише традиційної західної медицини, а й східної, народної тощо.

Саме такі можливості мають природні оздоровниці, що їх називаємо санаторіями. Санація — означає оздоровлення. У часи пертурбацій економіки, появи нових форм власності, перебудови банківської сфери, одне слово — у часи нестабільні, це слово звучить як вирок. І як надія. Вирок — загроза банкрутства підприємства чи установи, надія — пропонований комплекс заходів, який дозволить загрозу відвернути.

Мудра природа недаремно розмістила в надрах землі цілющі мінеральні джерела, створила синю глину, яку народ цінує й використовує в лікувальній практиці з незапам’ятних часів, болото, здатне повертати до життя кістки й суг­лоби... Вона знала, що все це людині знадобиться. І не помилилася. В давнину серед аристократів було модно їздити на води, в не такі далекі часи люд масово лікувався в санаторіях за профспілкові гроші. Та ось профспілки стали, по суті, закритими акціонерними товариствами, маси людей втратили можливість оздоровитися в санаторії, а новоспечена «аристократія» замість комплексного підходу до здоров’я та лікування подібного подібним, спочатку гроблять душу й тіло ризикованими оборудками та розвагами, а потім лягають під ножі престижних закордонних ескулапів. Отож що їм потрібне? Правильно: мисливські будиночки, більярдні, корти й тому подібне. На такі розважальні центри для багатої публіки можуть перетворитися й санаторії.

Розкішна природа — ще один лікувальний чинник «Медоборів»
І цей процес уже пішов, каже з тривогою директор «Медоборів» Василь Мартинюк. Єдина надія зберегти унікальні оздоровниці — становлення вітчизняного середнього класу. Підприємець чи заможний спеціаліст не чекатиме пільгової путівки в лікувальний заклад, який виграє тендер на оздоровлення. Він знайде в Інтернеті інформацію, а уважно її вивчивши, вибере те, що йому потрібно. Тим, що потрібно, будуть «Медобори». Це я вас запевняю.

Чим мені подобається зазначений заклад, то це демократичністю і повагою до клієнта. Тут у гостя не вимагають санаторної карти. Лікар вас вислухає, призначить необхідні аналізи, обов’язкові візити до спеціалістів, пошле на кардіограму — а потому пропише лікувальні й оздоровчі процедури. Звісно, перш ніж їхати в санаторій, доведеться навести довідки через Інтернет або телефоном: можливо, всі люкси зайняті... Тоді муситимете почекати, зарезервувавши номер на свій смак.

Наскільки пам’ятаємо з дитинства, казкових героїв зцілювали мертвою і живою водою. «Медобори» діють за тим самим принципом. Санаторій має дві свердловини: одна з них дає мінеральну натрій-хлоридну воду типу «Моршинська», яка залягає на глибині до 900 метрів і є, власне, концентрованими, дуже солоними залишками стародавнього Сарматського моря. З другої беруть сірководневу воду типу «Мацеста». Перша, як неважко здогадатися, і є мертвою водою: що може жити в ропі! Її використовують для пиття, полоскання ротової порожнини, себто — для зцілення у сенсі затягування ран, порізів, уколів тощо. Друга вода — жива. Вона містить органічні сполуки і використовується вже для оживлення: активізує обмін речовин в організмі, підвищує його опірність хворобам, має антибактеріальну дію. З цією ж метою використовують і сульфатно-гідрокарбонатне торфоболото.

Хочу попередити: лікування й оздоровлення в санаторії — серйозна праця. І на неї треба відповідним чином налаштуватися: набратися терпіння та сил. А ви як думали? Взяти кілька активних процедур поспіль — не так і легко. Зате віддачу від них відчуватимете щонайменше рік.

Чим хата багата

А тепер про самі процедури. Головна і коронна — сірководневі ванни. Саме на їхньому прикладі можна продемонструвати холістичний характер оздоровниць. Санаторій не може бути альтернативою хірургічного втручання. Якщо організм серйозно хворий, його треба рятувати радикально. Але санаторій може дати вашому організму приплив сил і знешкодити ворога на підступах. Сірководневі ванни, фактично, промивають організм, виводячи шлаки і прочищаючи клітинні мембрани для кращого живлення; активізують діяльність ферментів і гормонів; зміцнюють серцевий м’яз і сповільнюють згортання крові, відвертаючи загрозу утворення тромбу. Вони знімають біль і гоять запальні процеси.

Суцільне екстрімне задоволення — торфоболото, або, як його називають, — грязі. Якщо ви собі могли таке дозволити тільки в далекому дитинстві, то готуйтеся повернутися в дитинство: вас занурять у рідке тепле болото й гарненько укутають, щоб прогрілися й перестали боліти кісточки та суглоби, щоб поліпшився кровообіг, підвищився тонус організму... А якщо ви, вся чорна, як чортиця, переплутавши душі (не ті, про які ви подумали, а ті, під якими миються після болота), наштовхнетеся на такого ж чорного, але вже — чорта, то ваш тонус взагалі зашкалюватиме.

Є в санаторії електрогрязелікування, підводний масаж, підводне витяжіння хребта, психотерапія, лікувальна фізкультура, інгаляторій та багато іншого, про що можна прочитати на сайті «Медоборів». Проте моя улюблена процедура у приміщенні — душ Шарко: чудово поліпшує навіть геть кепський настрій, заряджає енергією і гарантує приплив нових сил. Недаремно ж його винайшов видатний невропатолог. До того ж міцний струмінь води в руках медсестри конструює заново вашу фігуру, розбиваючи де треба жирові відкладення і не залишаючи жодних шансів целюліту.

І обов’язково — ручний масаж. Без масажу замучить остеохондроз, а по-народному — солі, та й задерев’янілі від сидячої роботи м’язи — відчуття не з найкращих. Під сильними й ніжними руками масажиста вони стрепенуться, наситяться чим там їм треба — заспівають. І ви заспіваєте — від насолоди! Робити масаж за місцем проживання — додатковий клопіт і зайві гроші. Принаймні в Києві сеанс масажу вам може обійтися стільки, скільки в «Медоборах» — усі процедури, що їх візьмете за день.

Хто любить екзотику, м’які й нетрадиційні впливи — «Медобори» теж для вас. Психоаромотерапія у затемненій кімнаті дає рівновагу і впевненість у тому, що життя — прекрасне. Вплив духмяних олій підсилюється звуками музики. Мова труби виразна, але недосяжна, як кожен ідеал.

Музика використовується і в іншій процедурі, яка називається інформаційно-хвильова звукорезонансна терапія. Цю нову галузь, автором якої є академік Міжнародної академії оригінальних ідей, реабілітолог Віктор Гаврилюк, дехто вважає мало не панацеєю. Коротко про принцип роботи пристрою: на диск із записом звичайної музики накладаються звукові частоти, схожі на ті, що їх випромінює наш мозок. Вони допомагають активізувати пам’ять ДНК, носія генетичної інформації, і привести біоритми наших клітин у нормальний фізіологічний режим, що, властиво, і є здоров’ям.

А знаєте, що таке апіпунктура? Це старе як світ, народне, але тепер науково обґрунтоване лікування бджолиною отрутою. Причому спектр його позитивного впливу — надзвичайно широкий: це й приведення до норми опорно-рухового апарату, судин, зокрема нижніх кінцівок, і лікування трофічних виразок, гіпертонії... Після того як пацієнтові зроблять біологічну пробу на загальну переносимість токсини організмом, йому призначають курс бджолиних укусів на біологічно активні точки організму.

Я не пішла далі біологічної проби, бо сезон бджіл щойно розпочався. У «Медоборах», до речі, своя пасіка, яка забезпечує пацієнтів санаторію не тільки отрутою, а й духмяним медом.

Ну і, звісно, пивотерапія. Кому скажи — недовірливо всміхаються: жартуєш, хто ж пивом лікує...
А ось і лікують! У «Медоборах». Не чекала припису лікаря, почала лікуватися уже в перший день санаторного перебування: дорогу в пивні крамнички знаю добре. Але якщо серйозно, то живе нефільтроване пиво прописують пацієнтам із проблемами обміну речовин, травлення, сечовивідних шляхів та нирок. Пиво зменшує ризик захворювання на рак і виводить з організму канцерогенні речовини. Дріжджі, які в ньому містяться, сприяють омолодженню. Пивні ванни заспокоюють і розслабляють. Використовує ж санаторій для своїх потреб знамените Микулинецьке пиво.

Альфа і омега людського щастя

Суха вуглекисла ванна, в народі — «бочка», має ефект міні-сауни
...Релаксую після процедури, вдихаючи запах сірки, що йде від розпареного тіла, і мріючи, як вдихатиму влітку запах йоду десь на лежаку на ПБК. Я все зробила для оздоровлення тіла і духу, а це гарантує продуктивну працю та можливість доброго заробітку для мандрівок і на море, і в гори, і куди душа забажає.
Дякую вам, «Медобори»!
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі