— ...Ой, Тетянко, а мені ти все-таки найбільше сподобалася з довгими рудими кучериками.
— Та ну, Олю, ти не маєш рації: з чорним каре і макіяжем у стилі «вамп» Таня в сто разів краща.
— Дівчатка, ну що ви таке кажете! Подивіться, адже Тетянка— вилита Крістіна Агілера, коли в неї така сама зачіска й make-up...
Ні, не подумайте, що згадана вище Тетяна — модель, чиї фото в різних амплуа так жваво коментували її подруги. І тим паче не належить ця дванадцятирічна веснянкувата симпатяга до любительок радикально змінювати свою зовнішність. Принаймні у реальному житті. Інша річ — віртуальний салон краси, кожна відвідувачка якого може з допомогою сучасного ПК «приміряти» на себе будь-яку зачіску й макіяж. Зрозуміло, що на «Фестивалі цифрових технологій», який пройшов у міжнародному дитячому центрі «Артек» із 11 по 14 серпня ц.р., послуги віртуального іміджмейкера були надзвичайно популярними серед юних представниць прекрасної статі.
Організатори фестивалю — корпорація Intel за підтримки Samsung Electronics — поставили перед собою мету: наочно продемонструвати підліткам середнього та старшого шкільного віку можливості сучасних високопродуктивних персональних комп’ютерів на базі процесора Intel Pentium 4 із технологією Hyper-Threading та мобільних комп’ютерів на основі технології Intel Centrino. З їхньою допомогою можна значно «пожвавити» і зробити набагато привабливішим процес навчання плюс розширити можливості для творчості.
На час проведення фестивалю в спорткомплексі «Артека» встановили сім тематичних стендів із ПК і демостойку з мобільними комп’ютерами. Природно, кожен із більш як трьох тисяч артеківців, які відвідали цей захід, знайшов тут для себе щось цікаве. Одних привабив стенд, де консультанти розповідали і показували дітям, як швидко й легко можна зробити віртуальний фотоальбом. Причому не простий — із музикою та спецефектами. Інших навчили, як буквально за кілька хвилин «зняти» відеокліп або створити веб-сторінку. Не було відбою й від бажаючих записатися в домашній звуковій студії. І не важливо, є у вас голос-слух чи ні: співаєте пісеньку, комп’ютер її належним чином обробляє, «шліфує». Одне слово, зіркою справді може стати кожен! А також якщо й не відмінником, то залюбленою в навчання людиною. По суті ж, для цього потрібно не так уже й багато: ПК плюс відповідні програми, здатні навіть «найзубодробильніші» предмети й теми подати у значно вигіднішому освітленні, перетворивши процес збагачення новими знаннями на по-справжньому цікавий і захоплюючий.
Безумовно, хоч би яким «смачним» було навчання, ще спокусливіше взяти участь у динамічному техно-шоу. Артеківці мали й таку можливість. На окремій сцені фестивалю організували віртуальні заїзди на копії гоночного боліда в натуральну величину. За його кермом хлопці могли випробувати свою кмітливість і удачу, як пілоти «Формули-1» в етапах світового чемпіонату 2002 р. і помірятися силами з найкращими автогонщиками планети.
В останній день роботи фестивалю представники корпорації Intel подарували МДЦ «Артек» двадцять ПК. Вони стануть основою постійно діючого Центру комп’ютерної творчості, де хлопчики й дівчатка зможуть реалізувати свої найсміливіші задуми.
Автор же цих рядків свій сміливий задум уже реалізувала. Природно, у віртуальному салоні краси. З’ясувалося, мені просто навдивовижу личить хлоп’яча стрижка з пофарбованим у рожевий колір волоссям. Звісно, трансформуватися в щось а-ля Пінк я не збираюся. Але підступний план із приводу того, кому надіслати відповідного змісту е-листа з фото, де зафіксована неймовірно змінена та припанкована я, уже визрів. Падіння зі стільця адресатові гарантовано. Що поробиш, можливості сучасних IT-технологій дівчата використовують не лише в мирних цілях.