Пояснили, що тепер вивчатимуть школярі і студенти у предметі “Захист України”

Поділитися
Пояснили, що тепер вивчатимуть школярі і студенти у предметі “Захист України” © pahis.ukr.net/depositphotos.com
Основний напрямок – технології і моральна мотивація

Предмет “Захист України” вивчатимуть всі учні шкіл, як й інші обов’язкові предмети. Змістовне наповнення предмета зміниться. Тепер в ньому будуть приділяти багато уваги технологіям та моральному обгрунтуванню служити, захищати країну. Про це повідомив у коментарі, щодо ухваленого сьогодні, 22 травня, закону, голова підкомітету освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права ЄС Комітету освіти, науки та інновацій Роман Грищук.

“Прийнятим Законом упроваджується поняття «початкова загальновійськова підготовка», що відкриває Кабінету Міністрів можливість у постановах прибрати розділення у класах на вивчення цього предмету. Тобто “Захист України” мають вивчати всі учні, так само як математику чи українську мову. Водночас відбувається активне оновлення змісту цього шкільного предмету”, – зазначає очільник підкомітету.

Ще в одному коментарі, членкиня комітету з питань молоді і спорту Верховної Ради Ірина Борзова зазначила, що школярі з 10 класу, ліцеїсти, студенти профтехзакладів будуть вивчати предмет “Захист України”, де “отримають базові навички, необхідні кожному громадянину України для того, щоб зберегти своє життя, здоров’я, бути готовим до спротиву”.

Що передбачає новий закон?

Оновлене законодавство буде спрямоване на здобуття учнями і студентами первинних загальновійськових знань і спеціальних компетентностей стосовно оборонної свідомості. В тексті законів підкреслюється не агресивне, а саме оборонне спрямування здобутих знань. Наприклад, вивчення предмета відбуватиметься у межах “ознайомлення громадян з місцем і роллю громадянина у зв’язку з усвідомленням свого обов’язку щодо збройного захисту України”.

З вересня 2023 року в українських школах починав діяти пілотний оновлений проєкт дисципліни «Захист України», в рамках якого діти набуватимуть актуальних знань, навичок та життєво необхідних умінь в сучасних умовах та збільшать частку практичних занять.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі