Шкільний предмет "Захист України" осучаснять: що вивчатимуть учні

Поділитися
Шкільний предмет © Мілітарний портал
Новий курс спрямовано на формування важливих життєвих навичок.

В Україні оновлять шкільну програму "Захист України" для учнів 10-11 класів, яка враховуватиме сучасні реалії та включатиме навчання на лазерних тренажерах та керування FPV дронами. На закупівлю відповідного обладнання вже виділили 1,65 мільярда гривень.

"Головний козир нової програми – це сучасне обладнання. Тільки уявіть: інтерактивні лазерні стрілецькі тренажери, симулятори управління дронами, навчальні манекени для серцево-легеневої реанімації… І це – лише маленька частинка. Це вам не картонні мішені і мотузкові перешкоди. Ні, тепер школярі будуть робити сотні тисяч пострілів по віртуальному ворогу, відпрацьовувати тактичні маневри і вивчати основи медицини", - прокоментував нову програму заступник директора з питань розвитку в державній установі «Професійні закупівлі» Дмитро Соловей. 

За його словами, в Україні приблизно 400 тисяч учнів 10-11 класів. За планом, для них створять кількасот навчальних осередків, кожен з яких зможе обслуговувати від 80 до 1000 учнів. Для повного покриття всіх школярів необхідно забезпечити достатню кількість обладнаних осередків, і це завдання виглядає досить амбіційно.

"Якщо врахувати, що кожен учень має зробити хоча б по 100 пострілів на тренажері, то загалом це становитиме 40 мільйонів пострілів. І це не просто цифра – це реальний вклад у підготовку молоді", - додає Соловей.

За даними МОН, оновлений курс "Захист України" - спрямовано на формування важливих життєвих навичок: від надання першої допомоги до розуміння сучасних технологій. 

Навчання відбуватиметься раз на місяць  - це будуть практичні заняття в спеціально обладнаних осередках, де учні зможуть практикувати набуті знання на новому технічному обладнанні.

Ключовий акцент проєкту — на практичній підготовці. Кожен модуль передбачає засвоєння і відпрацювання конкретних навичок з керування дронами, інформаційної безпеки, навігації, розвідки на основі відкритих джерел (OSINT), стресо- та психологічної стійкості.

Зміст програми навчального предмета в 10 класі присвячено питанням національної безпеки та оборони України, ознайомленню з основами управління та планування, озброєнню та військовій техніці, стрілецькій підготовці, орієнтуванню на місцевості, інженерній фортифікації, домедичній допомозі в умовах бою.

Зміст програми навчального предмета в 11 класі присвячено військовим технологіям, інформаційній війні, домедичній допомозі в умовах бою, захисту цивільного населення в кризових умовах та плануванню майбутнього. 

Відповідні навички та знання, які школярі отримають під час таких уроків, можуть врятувати не одне життя. Адже молодь має бути готова до всього, що може статися, як на полі бою, так і в повсякденному житті.

Раніше повідомлялося про те, що 74% учнів та учениць шкіл вважають рідною українську мову: це менше, ніж у минулі роки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі