Ридання про "суперуспішну реформу" корпоративного управління, важливість якої неодноразово підкреслювали в США, є звичайним лобізмом, який голова правління Андрій Коболєв оплатив з державних грошей. Про це в Facebook написав громадський діяч, кандидат політичних наук, аналітик Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів.
"Вже тиждень ми бачимо ридання про "суперуспішну реформу" корпоративного управління. В чому успішність крім високих зарплат членів наглядових рад - ніхто не може пояснити, але "ридання" масштабні і в тому числі закордону. А виявляється - це все є звичайним лобізмом, який товарищ Коболєв оплатив з державних грошей", - написав експерт.
Серед прикладів публікацій, які мали забезпечувати лобісти, є лист голови НР "Нафтогазу" Клер Спотісвуд до послів G7, представництва ЄС, МВФ, Світового банку, ЄБРР, інших інституцій для забезпечення утримання на відповідній позиції Андрія Коболєва, позиція: звільнення Наглядової Ради і менеджменту "Нафтогазу" мусить мати реакцію відмови Міжнародних фінансових організацій від підтримки України.
"Тобто за наші гроші, пан Коболєв разом зі своїми спільниками з Наглядової Ради проводили офіційну лобістську кампанію в особистих інтересах! При чому робилось це все з 2019 року. В наших реаліях це має іншу назву - рейдерство", - зазначив Андрусів.
Він вважає, що завдяки змові Наглядової Ради і Коболєва було фактично захоплене одне з найбагатших підприємств України.
"Тому, коли ви бачите якісь звернення, "плачі" за реформою корпоративного управління і іншу "фурсологію" - не забувайте, що це звичайний оплачений лобізм", - підсумував він.
Нагадаємо, під час пресконференції з держсекретарем Ентоні Блінкеном Президент України Володимир Зеленський ухилився від питання про НАК "Нафтогаз". При цьому Блінкен, перераховуючи реформи, які необхідно впровадити в Україні, першою назвав реформу корпоративного управління.
Крім того, в розмові з представниками громадянського суспільства, бізнесу та антикорупційних органів України держсекретар США вказав, що рівень і якість підтримки України залежить від рівня проведення реформ в галузі управління та антикорупції. При цьому він не приховав шоку від руйнування корпоративного управління в "Нафтогазі".