Державний секретар США Ентоні Блінкен в розмові з представниками громадянського суспільства, бізнесу та антикорупційних органів України вказав, що рівень і якість підтримки України залежить від рівня проведення реформ в галузі управління та антикорупції, повідомила юристка, виконавча директорка та членкиня правління Центру протидії корупції Дар'я Каленюк.
"Основний месадж Блінкена: рівень та якість підтримки України від США прямо залежить від рівня проведення реформ у галузі доброго врядування та антикорупції. І маркером рівня проведення реформ - є МВФ", - написала Каленюк в Facebook в четвер.
Вона додала, що держсекретар не приховує шоку від руйнування корпоративного управління в "Нафтогазі".
"Для нього важливим є сильні антикорупційні інституції, зокрема припинення атак на антикорупційне бюро зі сторони влади. Визначальною буде судова реформа, успішність якої залежатиме від рівня залучення незалежних міжнародних експертів до очищення органів суддівського самоврядування", - пояснила Каленюк.
Глава американської дипломатії запитав, чим США можуть допомогти Україні ще крім висловлювання занепокоєння відкотом реформ в області антикорупції та доброго врядування.
"В США і в Держсекретаря є чітке розуміння, що корупція - це загроза нацбезпеці України, прирівняна до воєнної загрози зі сторони Росії. І що Кремль використовує корупцію в Україні для гібридної війни проти нас і загалом проти ідеї демократії", - резюмувала вона.
Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський під час пресконференції з держсекретарем Ентоні Блінкеном пішов від питання про НАК "Нафтогаз". Глава американської дипломатії акцентував на необхідності боротьби з корупцією в Україні. При цьому Блінкен, перераховуючи реформи, які необхідно впровадити в Україні, першій назвав реформу корпоративного управління. Український народ хоче не тільки прийняття законів, але і їх виконання. У сфері боротьби з корупцією. Поки - це головний прозорий натяк на поінформованість в місцевих витівках.
У розпорядженні ZN.UA опинився урядовий темник, присвячений ситуації зі зміною керівництва НАК "Нафтогаз ". У документі зібрані готові відповіді на більшість незручних запитань, які можуть ставити чинній провладній команді після одіозної зміни керівництва компанії. Питанням про відносини друзів України за кордоном окремо присвячено кілька частин темнику. Ми опублікували основні посили з них і повний текст документа для ознайомлення читача з логікою державної брехні та техніками окозамилювання.