Зрив програми ядерної безпеки загрожує Україні зупинкою трьох енергоблоків АЕС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© magazeta.com
Екс-глава "Укратомпрому" стверджує, що незадовільний фінансово-економічний стан ядерної енергетики і політика пріоритетів для теплової генерації створюють серйозні проблеми для ядерної безпеки країни.

Основні події і тенденції останніх двох років у ядерно-енергетичному комплексі України створюють передумови для зупинки у грудні 2014-го - липні 2015-го відразу трьох енергоблоків ВВЕР-1000 на Запорізькій і Південно-Українській АЕС.

Про це у своїй статті для DT.UA пише народний депутат України, колишній голова ДК "Укратомпром" Андрій Деркач.

За словами колишнього керівника "Укратомпрому", поточна ситуація в ядерній енергетиці України характеризується постійним дефіцитом тарифу ДП НАЕК "Енергоатом" (2-3 млрд грн щороку), який покривається за рахунок збільшення кредитного портфеля (6 млрд грн на кінець 2012 р. при доходах у 18 млрд грн без ПДВ) і несе загрозу фінансовій стабільності компанії.

"Наслідком такого фінансово-економічного стану ядерної енергетики і недалекоглядної тарифної політики пріоритетів для теплової генерації (що демонструє чистий прибуток у розмірі понад 7 млрд грн), а також постійної відсутності дієвого адекватного керівництва компанії є зрив виконання програми підвищення ядерної безпеки і продовження ресурсу", - пише Андрій Деркач.

"У свою чергу, це створює передумови для зупинки у грудні 2014-го - липні 2015-го відразу трьох енергоблоків ВВЕР-1000 на Запорізькій і Південно-Українській АЕС. А це вже реальна загроза безпечному функціонуванню і цілісності Об'єднаної енергетичної системи України, що вимагає негайного вирішення", - підкреслив він.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Андрія Деркача "Реальний саботаж". !zn

Читайте також:

ЄБРР позичив Україні 300 млн євро для підвищення безпеки АЕС

"Ядерне" лобі зміцнює атомну залежність України від Росії

Кабмін затвердив будівництво в Україні заводу з виробництва ядерного палива за 3,7 млрд грн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі