У результаті подій 2014–2015 рр. нова команда профільного міністерства, скоріш за все, керуючись емоціями та за відсутності компетенцій, а також банальної економічної освіти, відкликала офіційне повідомлення України про наміри переглянути тарифні розклади. Станом на травень 2018-го жодної тарифної позиції України у рамках СОТ не переглянуто.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ігор Гужва, д.е.н., експерт Центру розвитку ринкової економіки CMD Ukraine. За словами автора, профільне міністерство, відповідаючи на запити про бездіяльність у цій сфері, "у славнозвісному оптимістичному стилі повідомляє (а точніше, відверто обманює), що не отримувало відповідних звернень від бізнесу, але з метою забезпечення ефективного захисту вітчизняного товаровиробника повторно зарезервовано відповідне право на наступний дворічний період!"
"Звичайно, перегляд тарифних зобов'язань України у рамках СОТ є актуальним з моменту приєднання до цієї організації. Концептуально перегляд має базуватися на засадах запровадження мінімальних ставок ввізного мита на сировинні товари, комплектуючі та обладнання, що не виробляються в Україні, та максимально високі ставки на імпорт готової продукції та експорт сировини, - підкреслює експерт.
Детальніше про дисбаланс зовнішньої торгівлі читайте у матеріалі Ігора Гужви "Подолати троєкратну діру в торгівельному балансі. Місія можлива?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".