На думку Зеленського, у підписанні договору зацікавлені всі сторони: Україна, Росія і Європейський Союз, пише "Інтерфакс-Україна".
"Ми обговорювали питання, що закінчується рік, і нам всім потрібно домовитися про підписання нового довгострокового газового договору, транзитного договору. Для нас це є пріоритетом, і не тільки для України, це енергетична безпека для всієї Європи", - заявив він на брифінгу за підсумками зустрічі з президентом Естонії Керсті Кальюлайд.
Нагадаємо, 19 листопада "Газпром" відправив "Нафтогазу" пропозицію щодо укладення нового або продовження чинного договору, термін дії якого спливає 1 січня 2020 року.
Російський монополіст запропонував НАК відмовитися від 3 млрд доларів, виграних у Стокгольмському арбітражі, в обмін на річний контракт і 25% знижку на газ. До того ж у Кремлі висловлювалися за винесення теми газового транзиту на майбутній нормандський саміт.
У "Нафтогазі" і Міненергетики пропозиції "Газпрому" відкинули. А виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко запевнив, що питання транзиту не обговорюватиметься нормандської четвіркою.
На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів щодо транзиту газу з Росії до ЄС через ГТС України не досягли якихось предметних домовленостей.
19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проєкти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.
Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.
Докладніше про результати зустрічі, переговорні позиція сторін і перспективи укладення контракту читайте в матеріалі Алли Котляр "Транзитний контракт: Чим договір відрізняється від домовленості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".