Замість малої зарплати, проблемою українського ринку праці стали мобілізація і дефіцит кадрів

Поділитися
Замість малої зарплати, проблемою українського ринку праці стали мобілізація і дефіцит кадрів © palinchak/depositphotos
Ще одна з дуже важливих проблем – виїзд кваліфікованих працівників за кордон

Ключовою проблемою, яка впливає на український ринок праці, є мобілізація. Так вважає 73% опитаних під час проведення соціологічного дослідження Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні. До не менш важливих проблем респонденти також віднесли:

  • дефіцит кадрів — 53%;
  • виїзд кваліфікованих спеціалістів за межі України – 48%;
  • перехід бізнесу у “тінь” – 26%.

Традиційна проблема, яка була актуальною до початку війни – диспропорція у зарплатних очікуваннях кандидатів та фінансових можливостей підприємців, наразі є важливою тільки для 22%. Ще однією проблемою, яку визначило майже чверть опитаних, є неготовність рекрутерів і роботодавців наймати людей, які мають вік понад 40 років.

За спостереженнями соціологів, новий підхід до мобілізації людей дуже сильно вплинув на всі сектори ринку праці. Найбільший вплив нова система мобілізації виявила на ті напрямки, де традиційно більшість робочої сили складають чоловіки.

Дані про опитування

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Як повідомлялося раніше, українці похилого віку все більше цінуються на місцевому ринку праці. Вони приваблюють роботодавців через дефіцит робочої сили, що виник на тлі війни та міграції з України. Наклалося дві тенденції – зменшення працівників на ринку праці та старіння нації, зазначали дослідники.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі