Загублено документи 134 держпідприємств - голова ФДМУ підняв завісу над безладом у сфері держмайна

Поділитися
Загублено документи 134 держпідприємств - голова ФДМУ підняв завісу над безладом у сфері держмайна © news.dtkt.ua
Сенниченко натякнув на зацікавленості різних відомств - власників державних активів, щодо утримання начебто неефективних підприємств.

Фонд держмайна не може виставити на приватизацію понад сотню державних підприємств, оскільки на них немає ані керівника, ані документів на активи. Про це в інтерв'ю Mind.ua розповів голова ФДМУ Дмитро Сенниченко.

"Із того, що передано до ФДМУ, наразі може бути приватизовано 85 об’єктів. На 134 – відсутні директор і документи на активи, на 170 – приватизація можлива лише за умови ухвалення комплексного законопроєкту №4572, який ми розробили разом із 30 бізнес-асоціаціями й передали в Комітет економічної політики ВР. Він там рік уже лежить…", - наголосив Сенниченко.

Він також зазначив що половину державного майна вивели з держвласності через схеми оренди.

"Половину країни розпиляно через так звані викупи: беруть в оренду майно, роблять ремонт, а потім без конкурсу недорого викуповується весь об’єкт. Цю схему ми інструментально зупинили й розробили разом із 30 бізнес-асоціаціями зміни до законопроєкту (зараз на розгляді в Комітеті економічної політики ВР – у Олексія Мовчана), де викуп робиться на ринкових засадах", - розповів голова ФДМУ

Також, він навів приклад того, що відбувається з активами під управлінням різних міністерств і відомств.

"Готель "Козацький"– держпідприємство, у якого декілька активів нерухомого майна. Готель розташований на майдані Незалежності. Сам готель "Козацький" (за незрозумілим договором спільної діяльності, погодженим Міноборони в попередні роки), внесено до статутного капіталу якогось офшорного спільного підприємства. Але потім щось сталося – і схоже, що готелю юридично вже немає як готелю… Ми зараз із цим розбираємося. Нам ще так і не передали функцію управління цим активом. За попередньою інформацією, там майже все майно вже розікрали", - зазначив Сенниченко.

При цьому він наголосив, що Міноборони та Мінагро є управителями незчисленних подібних держактивів.

"Наразі ми доформуємо перелік усіх відомчих об’єктів і подамо його на розгляд уряду", - повідомив очільник Фонду держмайна.

При цьому, він висловив переконання, що проблема також полягає в керівниках міністерств.

"Мінінфраструктури, до речі, не чіпляється за непрофільні активи. Тут наявна політична воля керівництва", - зазначив Сенниченко.

Він також натякнув на зацікавленості самих міністерств та відомств щодо утримання начебто неефективних активів.

"Наприклад, готель "Моряк" Мінінфраструктури (6900 кв. м на березі моря), який не працює з 2020 року. Пенсійний фонд має будівлю в стилі бароко на центральній площі Чернівців. У Міноборони – збиткові готелі "Власта" у Львові (8000 кв. м) і "Братислава" у Кривому Розі. У ДФС – готельно-рекреаційний центр управляє гірськолижним курортом. Ми багато разів писали до міністерств і відомств із цього приводу, але отримуємо відмови. А за п’ять років можемо побачити, що там і будівля вже в договорі спільної діяльності, у заставі в банку чи реалізована через СЕТАМ за одну ніч", - повідомив глава Фонду держмайна.

Як писала ZN.UA, державні й комунальні підприємства — це здебільшого баласт для української економіки та публічних фінансів. Ці суб’єкти «господарювання» буквально просякнуті збитковістю, боргами й корупцією. Втім, влада не поспішає виконувати власні амбітні плани приватизації. Особливо це стосується великих і теоретично привабливих для потенційних інвесторів державних бізнес-структур, так званих блакитних фішок. Чому так? Читайте про це в матеріалі президента ГО "Українська організація захисту споживачів послуг" Олега Тітамира - "Як вигідно продати непотрібне, якщо дійсно хочеться".

За та проти великої приватизації викладені в матеріалі члена Ради з матеріальних активів Міжнародного комітету зі Стандартів оцінки (IVSC), Президента фірми IRE (Ukraine) LLC та Партнер “Томас & Сімонова” Людмили Сімонової та ексзаступника голови ФДМУ Олександра Потімкова - "Велика приватизація чи велика корупція?".


Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі