За період незалежності України вітчизняна космічна галузь виробила 140 ракет та 27 космічних апаратів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За період незалежності України вітчизняна космічна галузь виробила 140 ракет та 27 космічних апаратів Українські ракети стартували з шести космодромів світу
Українські ракети-носії вивели на орбіту 370 космічних апаратів на замовлення 25 країн світу.

За період незалежності України космічна промисловість країни створила і запустила 27 космічних апаратів, а 140 ракет-носіїв українського виробництва стартували з шести космодромів світу.

Відповідні дані наводять у своїй статті для DT.UA радник голови Національного космічного агентства України Едуард Кузнєцов і виконуючий обов'язки гендиректора ДП "КБ "Південне" Михайло Бондар. Автори відзначають, що в поточному році виповнилося 25 років з моменту створення Космічного агентства України. Напередодні ювілею було проаналізовано підсумки роботи галузі за цей час.

"З 1992 р. створено й запущено в космос 27 космічних апаратів,140 ракет-носіїв вітчизняного виробництва стартували з 6 космодромів світу, ними виведено на орбіти 370 космічних апаратів на замовлення 25 країн світу. Крім цього, виготовлено прилади систем управління для 263 ракет-носіїв "Союз", 179 РН "Протон", 66 РН "Зеніт", 46 РН "Молния", 38 РН "Циклон", 28 РН "Рокот", 22 РН "Дніпро", 3 РН "Стрела", 29 космічних апаратів різного призначення й для базового модуля "Зоря" для МКС", – йдеться в статті.

Крім того, наголошується, що для забезпечення роботи орбітальних станцій "Мир" і МКС було забезпечено складними вузлами і приладами 66 запусків пілотованих кораблів "Союз" і 97 транспортних вантажних кораблів "Прогрес". Українські підприємства випустили 138 комплектів апаратури "Курс", що застосовується для пошуку, зближення і стикування космічних кораблів з орбітальними станціями.

Українські космічні підприємства увійшли в ряд престижних міжнародних проектів: "Морський старт", "Наземний старт", "Дніпро", "Антарес", "Циклон-4", "Вега", "Егіптсат-1", "Твінінг-1", "Твінінг-2" і ін

Раніше DT.UA писало, що за всі роки незалежності в Україні жодного разу не змогли сформулювати державну космічну політику, яка змогла б чітко визначити цілі країни в космосі і допомогти сформулювати шляхи їх досягнення.

На сьогодні у космічній галузі України працюють близько 20 тисяч осіб, але це число щорічно зменшується майже на 10%.

Детальніше про досягнення космічної промисловості України читайте у статті Едуарда Кузнєцова і Михайла Бондаря "Високі горизонти космічної науки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі