З чотирьох державних банків у держвласності точно залишиться лише один - поточна версія Мінфіну

Поділитися
З чотирьох державних банків у держвласності точно залишиться лише один - поточна версія Мінфіну
Щодо "ПриватБанку", Марченко визнав, що його "націоналізація" досі виходить державі боком, мало того, Марченко не став робити точні формулювання щодо майбутнього банку.

Два з чотирьох державних банків будуть приватизовані за будь-якого розвитку подій, один - має проблеми, що тягнуться з минулого, і лише один з банків точно залишиться у державній власності. Про це в інтерв'ю "НВ Бізнес" розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, держава не розглядає можливості приватизації лише "Укрексімбанк", ця установа має залишатися у державній власності за будь-яких розкладів.

""Укрексім" — це банк, який розвитковий, який має залишатися у власності держави, і тому стратегія приватизації "Укрексіму" не передбачалася", - зазначив Марченко.

Щодо "ПриватБанку", Марченко визнав, що його "націоналізація" досі виходить державі боком, мало того, Марченко не став робити точні формулювання щодо майбутнього банку.

"Наявні нерозв’язані спільні питання з попередніми власниками, вони визначають майбутнє банку", - зазначив він.

"Щодо "Привату" треба говорити. Але це складніший процес, ніж просто говорити про це", — додав він.

Крім того, наразі Міністерство фінансів, як власник банку, отримує до бюджету дивіденди - приблизно мільярд доларів щороку.

Говорити про приватизацію в Кабміні однозначно готові лише щодо "Ощадбанку" та "Укргазбанку", та й те, з певними уточненнями.

""Ощадбанк", тут є різні підходи. Є можливість або приватизації одразу банку, або залучення ЄБРР — такий варіант також зараз розглядається. Жоден із цих шляхів не суперечить один одному", - зазначив Марченко.

Єдиний банк, щодо приватизації якого міністр фінансів висловився однозначно, є "Укргазбанк".

"Щодо "Укргазу". Є інтерес до цього банку, його приватизації, ми готові його розглядати", — розповів міністр.

При цьому міністр прояснив ситуацію із входженням у капітал "Укргазбанку" IFC (Міжнародна фінансова корпорація, — ред.).

"IFC не збирається приватизувати "Укргазбанк". Метою входження IFC до капіталу є створення вищої вартості "Укргазу". Надання йому більшої якості. Це ідея входження. Але в цілому ані IFC, ані ЄБРР не збираються бути власниками українських державних банків. Як часткову участь у капіталі з метою допомогти нам у подальшому продажу — це так", — сказав Марченко.

Нагадаємо, за три квартали 2021 року прибуток українських банків збільшився на третину, але при цьому, 50% чистого прибутку всіх банків України заробили державні банки, а найбільш стрімке зростання прибутків демонстрували банки з іноземним капіталом. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі