Євросоюз пояснив пріоритети бюджету на 2014-2020 роки

Поділитися
Євросоюз пояснив пріоритети бюджету на 2014-2020 роки
Бюджет не досконалий, але відповідає спільним прагненням. Він дивиться в майбутнє, реалістичний і визрів у результаті наших нагальних занепокоєнь.

Схвалений бюджет Євросоюзу на 2014-2020 роки не досконалий, але відповідає спільним прагненням, заявив голова Європейської Ради Херман ван Ромпей на прес-конференції за підсумками зустрічі глав держав і урядів країн союзу.

"Якщо говорити про загальну європейську перспективу, я б підкреслив, що це бюджет, звернений в майбутнє. Він реалістичний і визрів в результаті наших нагальних занепокоєнь", - сказав Х.ван Ромпей і назвав три головних вимірювання бюджету.

- ЄС нарешті схвалив новий семирічний бюджет

Оскільки це бюджет майбутнього, не можна було жертвувати інвестиціями в освіту, наукові дослідження і економічне зростання. І хоча багато хто хотів би більшого, по відношенню до попереднього довгострокового плану в цьому напрямку є збільшення у 34 млрд євро, відзначив Х.ван Ромпей.

Друге вимірювання - це економія. "Ми не могли дозволити собі ігнорувати складну економічну реальність в Європі. І ми повинні були прийняти трохи "худий" бюджет. Уперше сталося справжнє скорочення по відношенню до останнього довгострокового рамкового бюджету", - сказав глава Євроради.

Він повідомив, що учасники саміту пішли на скорочення близько 34 млрд євро в порівнянні з бюджетом періоду 2007-2013 рр., що призвело до цифр 959 млрд витрат (1% ВВП ЄС) і 908 млрд внесків у бюджет. Х.ван Ромпей назвав ці цифри розумними.

Третій аспект він вважає найважливішим. Мова йде, насамперед, про зайнятість, особливо для молоді. Виділено статтю в 6 млрд євро на спеціальну ініціативу зайнятості для молоді. Структурні фонди ЄС будуть передбачати підтримку Греції, Португалії, Іспанії, Італії, Ірландії, а в більш широкому застосуванні - найбільш нужденним країн ЄС. За словами Г.ван Ромпея, збережеться колишня підтримка найбільш уразливих економічно громадян союзу. Але за найбільш нагальними проблемами населення ЄС не забуто витрати на боротьбу з кліматичними змінами, ядерну безпеку і допомогу розвитку.

Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, який брав участь у тій же прес-конференції, зазначив, що в 2011 році виконавчим органом ЄС були висунуті "більш амбітні пропозиції". Сьогоднішні домовленості нижче того рівня, який Єврокомісія вважала б бажаним, але "ця політична угода дає початок процесу". І щоб надалі отримати згоду Європарламенту, за словами Ж.М.Баррозу, необхідно забезпечити максимальну гнучкість бюджету, зокрема, що дозволяє у зв'язку з конкретними обставинами переносити деякі витрати з одного на інший.

Як позитивний момент він зазначив, що були задоволені настійні пропозиції Єврокомісії передбачити інвестиції в транспорт, енергетику і цифрові технології як основу підвищення конкурентоспроможності в європейському масштабі. Узгоджений бюджет дозволить, за словами голови Єврокомісії, більше, ніж у минулому, інвестувати в деякі регіони, зокрема, в тому, що стосується наукових досліджень та інновацій, освіти і спеціальних програм для малих і середніх підприємств. Він також підкреслив ініціативу зайнятості для молоді, яку назвав "головним соціальним викликом сьогодні".

Ж.М.Баррозу запевнив слідом за главою Євроради, що вдалося зберегти програми допомоги для найбідніших, гуманітарної допомоги і допомоги розвитку, особливо найбідніших країн.

Бюджет також передбачає "фонди солідарності" для "специфічних ситуацій в найбільш нужденних регіонах Європи".

"Переговори були складними, але треба визнати, що цей договір, нехай не є досконалим, але він пропонує гарну базу для переговорів з Європейським парламентом", - вважає голова Європейської комісії. !zn

Читайте також:

Євросоюз визнав свою неплатоспроможність

Французький міністр заявив, що "Франція - повний банкрут"

Сорос застеріг Євросоюз від повторення долі СРСР

Сорос в Давосі назвав Росію країною з економікою, що розвалюється

ЄС не повинен відмовлятися від структурних реформ, наполягає Меркель

Європа закликала Британію "не виколупувати родзинки з булки" і залишитися в ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі