Євросоюз може вступити в окрему торговельну суперечку з Україною у рамках СОТ щодо спецмита на імпортні автомобілі в разі перенесення підписання Угоди про асоціацію.
Європейський союз 15 листопада приєднався як третя сторона до консультацій Японії і України в органі з вирішення суперечок Світової організації торгівлі (СОТ). Заявку на консультації було подано Токіо ще 30 жовтня. Тоді Японія засумнівалася у відповідності з нормами СОТ українських захисних заходів щодо імпорту автомобілів.
У Євросоюзі стурбовані цим. "ЄС є найбільшим у світі виробником автомобілів і автомобільних деталей, а також великим світовим експортером з обсягом експорту легкових автомобілів понад 100 млрд євро в 2012 році, в тому числі в Україну - більше 1 млрд євро",- наголошується в повідомленні ЄС, пише Коммерсант-Україна.
Разом з тим, експерти вважають, що затягування подання Євросоюзом окремої заявки може бути пов'язано з очікуванням того, що захисні мита для європейських автомобілів буде скасовано після підписання у Вільнюсі Угоди про асоціацію.
Раніше Україна приєдналася до консультацій з Росією, ініційованих ЄС і Японією, які у зв'язку введеним Москвою у 2012 році утилізаційним збором на автомобілі різко скоротили експорт цієї української продукції. Росія за підсумками цих суперечок внесла поправки до законодавства, створивши рівні умови для вітчизняних виробників та імпортерів.
Як повідомлялося, Україна 14 березня 2013 року оприлюднила прийняте у квітні 2012 року рішення про введення спеціальних мит на імпорт до країни нових легкових автомобілів з об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту. Рішення набуло чинності 13 квітня.
Відзначимо, що Туреччина стала першою країною-членом СОТ, яка застосувала до України торговельні санкції у відповідь на введення спецмита на імпорт автомобілів. Зокрема, Анкара вирішила підвищити мита на імпорт українських волоських горіхів, щоб компенсувати втрати від введення Україною спецмита на імпорт автомобілів, які в Туреччині оцінили в $ 6,2 млн. !zn
Читайте також:
Україна сподівається швидко врегулювати у СОТ торговельну суперечку з Японією
Японія попросила консультацій з Україною в рамках СОТ через мита на автомобілі
Спецмита на імпортні авто автоматично знімуть після набрання чинності угоди про ЗВТ з ЄС