Держави ЄС мають час до вечора п'ятниці на те, щоб подати свої зауваження до чорного списку. Як сказали агентству двоє дипломатів, швидше за все ніяких перешкод не буде і рішення буде прийнято.
Німеччина в липні запропонувала додати ще чотирьох громадян Росії, включно з представниками Міністерства енергетики, у чорний список. Крім того, було запропоновано ввести санкції відносно трьох російських компаній, у тому числі і тих, які доставляли турбіни на півострів.
ЄС потрібно одноголосність у введенні санкцій за інформацією джерела, за наполяганням Італії одне з імен було вилучено зі списку осіб, проти кого пропонуються санкції.
Нагадаємо концерн Siemens оцінює скорочення виручки в Росії від 100 до 200 млн євро після скандалу з поставкою його турбін в окупований Крим.
Також повідомлялося, що Siemens наполягатиме на кримінальному переслідуванні осіб, причетних до переміщення вироблених компанією турбін в анексований Крим.
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що турбіни, які встановлюють для теплоелектростанцій на території Криму, вироблені в РФ.
Німецький концерн Siemens ще в березні повідомив, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС в окупованому Криму.
Детальніше про механізм з постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Крымнаша".