"Другий етап трансформації "Нафтогазу" повинен був початися вже давно. Ефективне управління дозволило компанії повернутися до прибутковості і усунути значні можливості для корупції. Тепер прийшов час зібратися і рухатися далі по шляху реформ", - йдеться в повідомленні банку.
ЄБРР з жалем відзначає, що склалася така ситуація, в якій у незалежних членів спостережної ради НАК, на їх думку, не залишилося іншого вибору, окрім як піти у відставку.
"Ми хочемо подякувати їх за сумлінність, професіоналізм і компетентність, з якими вони включилися в процес трансформації "Нафтогазу". І їм вдалося досягти значних результатів", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, напередодні останні незалежні члени спостережної ради "Нафтогазу" Пол Ворвік і Маркус Річардс заявили про намір про відставку. Своє рішення вони пояснили згортанням урядом реформи корпоративного управління компанією.
У своєму листі вони зазначили: "Незважаючи на запевнення, надані членам наглядової ради представниками вищого політичного керівництва України, протягом останніх п'яти місяців не відбулося жодних суттєвих зрушень вперед. Жодна з дій, які перебувають під контролем уряду, не була виконана. Навпаки, рівень політичного втручання у роботу "Нафтогазу" продовжує зростати і став, на жаль, нормою".
Раніше з наглядової ради "Нафтогазу" пішли Юлія Ковалів і Чарльз Проктор. Останній із зазначених пояснив своє рішення відсутністю підтримки реформи корпоративного управління "Нафтогазу України" з боку уряду.
Детальніше про стратегію корпоративного розвитку НАК "Нафтогаз" читайте в інтерв'ю Андрія Коболєва у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".