Міністр фінансів України Наталія Яресько вважає "теоретично можливим" дефолт за зовнішніми зобов'язаннями у липні нинішнього року.
Так глава Мінфіну прокоментувала прогнози аналітиків Goldman Sachs про те, що якщо Київ не домовиться з кредиторами про реструктуризацію, то Україна може запровадити мораторій якраз напередодні чергового платежу за єврооблігаціями 24 липня.
"Це теоретично можливо", - сказала вона журналістам після зустрічі членів уряду з бізнес-асоціаціями в четвер, 25 червня.
Міністр нагадала, що Верховна Рада на прохання уряду прийняла відповідний закон, що дозволяє уряду зупинити виплати (запровадити "мораторій" на виплати за держборгом - ред.).
Раніше в інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що у України є "і план "B" і план "З" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.
Разом з тим вона висловила переконання, що борг буде реструктуризований, хоча й визнала, що "коштів у нас немає".
Але якщо, не дай Бог, буде дефолт, то, сказала вона, "на український народ він ніяк не вплине".
"Закон про зупинення платежів, який був прийнятий, матиме тільки один вплив - валюта буде залишатися в країні, і тиск на платіжний баланс знизиться. ... Зрозуміло, що дефолт негативно позначиться на можливостях України виходити на міжнародні ринки запозичень, але такої можливості у нас немає і сьогодні, без дефолту, з-за складної фінансової ситуації, значної кількості вже існуючих боргів і війни".
За словами Яресько, "дефолту не слід боятися":
"Треба розуміти ситуацію: єдині, хто відчує негативний ефект дефолту, - це комерційні підприємства, які зараз можуть працювати нормально і мають можливість виходити на зовнішні ринки запозичень. Звичайно, для них процентні ставки підвищаться. Але таких компаній в Україні, на жаль, дуже мало".