Яценюк назвав шляхи виходу України з газової кризи

Поділитися
Яценюк назвав шляхи виходу України з газової кризи Арсеній Яценюк
Уряд розробляє програму енергоефективності, але для її здійснення знадобиться час. За словами Яценюка, планується знизити споживання газу і підняти ціни на комунальні послуги та газ.

Україна збирається продовжити проект будівництва терміналу зрідженого газу і значно скоротити енергоспоживання, щоб вийти з газової кризи. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"У нас найвище енергоспоживання на долар ВВП. Ми перші у світі, "тут нам пощастило". Нам не можна не забезпечувати енергопостачання домогосподарств. Нам потрібно забезпечити постачання газу для промисловості... Такий план. Ми хочемо диверсифікувати потоки, ми хочемо забезпечити незалежні джерела. Ми також продовжимо працювати з Газпромом, щоб прояснити, як ми будемо виконувати наші двосторонні зобов'язання. У нас все ще є договір. Так от він працює чи ні?", - сказав Яценюк і додав, що вчора Росія повідомила про денонсацію Харківських угод, але жодних офіційних документів від Газпрому українська сторона не отримала.

Яценюк також нагадав, що попередній уряд намагався побудувати термінал скрапленого газу, і новий Кабмін не відмовився від цієї думки. "Ми підтримуємо цей проект. Ми хочемо взяти в оренду платформу і в Одеській області побудувати термінал. Це дасть нам ще кілька мільярдів кубометрів газу", - зазначив він.

Окрім того, уряд розробляє програму енергоефективності, але для її здійснення знадобиться час: "Ми підтримуємо ці програми, за винятком тих програм, які висвітлювалися деякими чиновниками попереднього уряду за "зеленим" тарифом. Кредит у кілька мільярдів було отримано без забезпечення механізму погашення".

Україні також доведеться знизити споживання газу і підняти ціни на комунальні послуги та газ. Сьогодні уряд оголосить, якими будуть нові ціни.

Відзначимо, напередодні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що Кабмін у змінах до держбюджету-2014 заклав підвищення ціни на російський газ до $ 480 за тисячу куб. м з 1 квітня.
При цьому раніше міністр енергетики Юрій Продан заявляв, що Україна продовжить розраховувати ціну російського газу з урахуванням $ 100 знижки за "харківськими угодами". Однак Продан також допустив, що РФ може "піти на кроки, що суперечать законодавству, наприклад не враховувати знижку".

Зокрема, як відомо, після анексії Криму Держдума Росії 31 березня проголосувала за денонсацію чотирьох угод з Україною щодо Чорноморського флоту, в тому числі, "харківських угод". Цим влада РФ має намір позбавити Україну "знижки" на газ, і навіть збирається вимагати повернення $ 11 млрд "втраченої вигоди" через її надання за останні три роки.

Проте, як писало ZN.UA, навіть якщо РФ буде наполягати на денонсації угод щодо ЧФ, "харківську угоду" не може бути припинено протягом трьох місяців з дати отримання українською стороною належного повідомлення з Москви. Тобто ціна на поставлений в Україну газ має розраховуватися з урахуванням 100-доларової "знижки" ще як мінімум три місяці, до 1 липня 2014 року. !zn

Читайте також:

Ціна газу для України зросла до $ 385 за тис. куб. м, борг перед "Газпромом" - $ 1,7 млрд, - Міллер

"Газпром" не зможе вимагати від "Нафтогазу" повернення озвучених $ 11 млрд "харківської знижки"

zn
zn
"Харківська знижка" на газ для України повинна діяти ще мінімум три місяці

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі