"Газпром" фактично анонсував повернення України на ціни контракту-2009

Поділитися
© styleru.net.
Після слів українського міністра енергетики про "політично мотивовані" на сьогоднішній момент ціни на російський газ для України, у "Газпромі" поспішили заявити, що "вітають" бажання Києва перейти до ринкових цін. Зразком "ринкових цін" в "Газпромі", звичайно ж, вважають контракт з "Нафтогазом" від 2009 року.

"Газпром" у питанні встановлення вартості російського газу для України може повернутися до цін, закладених у контракті з НАК "Нафтогазом України" від 2009 року. Про це заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов у четвер, 20 березня.

"Ми дуже раді, що міністр енергетики України Юрій Продан, виступаючи в Брюсселі, погодився з необхідністю повернення до цін на газ, прописаних в контракті від 2009 року. Пан Продан заявив, що ціна на газ повинна бути ринковою, а не політично мотивованою, як це зараз". Зараз ціна становить $ 268,5 і є дуже низькою. Тому цілком підтримуємо цю заяву", - заявив Купріянов, коментуючи Агентству газової інформації (АГІ, Інтерфакс) виступ міністра енергетики України Юрія Продана в Брюсселі.

Купріянов також заявив: "У цілому така позиція очікувана. Адже чинний контракт на постачання газу на Україну був підписаний Юлією Тимошенко, до партії якої входить, членом якої є Юрій Васильович (Продан - ред.). Сам він у той момент, як і зараз, обіймав посаду міністра енергетики і повністю підтримав підписання цього документа".

Відзначимо, напередодні в середу, 19 березня, міністр енергетики України Юрій Продан в Брюсселі заявив про "серйозний ризик обмеження поставок російського газу і збільшення ціни на нього".

Зокрема, Продан допустив, що з 1 квітня "Газпром" скасує не тільки "грудневу знижку", отриману в ході, по суті, політичних домовленостей Путіна-Януковича і знизила ціну на газ для України до $ 268,5 за тис. кубометрів. Більш того, Росія через анексію Криму може також скасувати і "харківську знижку" Януковича-Медведєва, згідно з якою з 2010 року Україна отримує газ на $ 100 дешевше в обмін на продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ в Криму.

Так, відповідаючи на питання про ціну на газ з Росії, український міністр повідомив, що, "починаючи з 1 квітня вона буде сформована на формулі, яка закладена в контракті - 8-380 за тисячу кубічних метрів".

"Але є ризик, що ми, можливо, не отримаємо сто доларів, які ми маємо отримати, ґрунтуючись на договорі про базування Чорноморського Флоту РФ в Україні", - пояснив він свої побоювання.

При цьому Продан заявив, що ціна на газ повинна бути ринковою, але не політично мотивованою, як це зараз".

"Ціна на газ "Газпрому" - політично мотивована", - сказав Продан.

У свою чергу комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер, з яким якраз і зустрічався Продан в Брюсселі, також зазначив, що цінове питання було предметом для обговорення в ході минулої зустрічі.

"Ми говорили про ціни на газ, тому що в України є довгостроковий контракт з "Газпромом", і вони повинні платити 0 за тисячу кубічних метрів (на даний момент - ред). Раніше вони платили $ 400, після березня може бути додаткові $ 100", - сказав Оттінгер.

Крім того, обговорювалося і питання внутрішньої ціни на газ для споживачів в Україні, "яка може бути прийнятна". "Ціни повинні бути ринковими. Повинна бути середньо термінова стратегія, повинні бути зроблені певні кроки", - упевнений європейський комісар.

Продан у свою чергу зазначив, що Україна веде переговори з МВФ, у рамках співпраці з яким "буде проводити реформи, які фінансово збалансують Нафтогаз України".

Коментуючи можливу ціну на газ з Європи, глава українського енергетичного відомства повідомив, що "газові постачальники пропонують на прозорому європейському ринку ціну, яка може бути ринковою, і буде від $ 370 до $ 400".

"Але все залежить від того, як ми сформулюємо цю ціну", - уточнив Продан. !zn

Читайте також:

Газпром "зглянувся" над Нафтогазом і вирішив не переводити Україну на передоплату

Польща пропонує Євросоюзу спільно закуповувати газ у Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі