Держдума Росії денонсувала угоди з Україною щодо Чорноморського флоту

Поділитися
Держдума Росії денонсувала угоди з Україною щодо Чорноморського флоту © obozrevatel.com
Російські депутати одноголосно підтримали припинення Росією в односторонньому порядку чотирьох угод щодо ЧФ - про параметри розділу Чорноморського флоту, про статус та умови перебування флоту на території України, а також "харківські угоди".

Держдума РФ проголосувала за припинення дії низки російсько-українських угод, що стосуються перебування Чорноморського флоту на території України.

За відповідний закон, внесений президентом Путіним у п'ятницю, в понеділок, 31 березня, депутати проголосували одноголосно - 443 "за".

Закон передбачає денонсацію двосторонніх українсько-російських угод щодо Чорноморського флоту, підписаних у Києві 28 травня 1997 року: про параметри поділу флоту, про статус та умови перебування флоту на території України, а також міжурядову угоду про взаєморозрахунки, пов'язані з поділом ЧФ та його перебуванням на території України.

Четверта угода між Україною і РФ - "харківська угода", підписана у Харкові 21 квітня 2010 року президентами Дмитром Медвєдєвим і Віктором Януковичем. Ця міжурядова угода подовжувала перебування ЧФ РФ у Криму на 25 років після 2017 року. В обмін Київ отримував "знижку" на газ у $ 100 за тисячу кубометрів.

zn
zn
Росія зобов'язана негайно вивести Чорноморський флот із Криму в разі денонсації всіх угод щодо нього

Нагадаємо, що у п'ятницю, 28 березня, президент Росії Володимир Путін вніс до держдуми пропозицію про припинення дії російсько-українських угод щодо Чорноморського флоту. У пояснювальній записці вказується, що Росія має право припинити дію цих чотирьох угод на підставі ст. 61 і 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів від 1969 року.

Проте, як вже наголошувало ZN.UA, відповідно до згаданої Путіним Віденської конвенції, Росія не має права посилатися на ст.62, оскільки входження Криму до складу РФ (тобто зміна обставин) є результатом порушення Росією її міжнародного зобов'язання, оскільки між Україною та РФ діє і не може бути денонсований Договір про українсько-російський держкордон від 28 січня 2003 р., яким чітко встановлено територіальну приналежність Криму Україні. А сучасне міжнародне право містить заборону на застосування клаузули rebus sic stantibus (на яку посилається Путін) до договорів про кордон, тобто до вищезазначеного Договору.

Більше того, у разі денонсації всіх чотирьох двосторонніх угод щодо ЧФ, Росії доведеться негайно вивести Чорноморський флот із Криму, оскільки зникнуть підстави правомірного перебування ЧФ РФ на території України, а в офіційного Києва виникне право вимагати негайного виведення ЧФ РФ з території півострова Криму, про що раніше вже попередили в українському МЗС. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі