Вперше двох українців судитимуть за порушення авторських прав відомої американської кінокомпанії

Поділитися
Вперше двох українців судитимуть за порушення авторських прав відомої американської кінокомпанії © sabc.co.za
Як вважають позивачі, кінокомпанії Universal завдано збитків на суму близько 400 тис. грн.

Незаконна трансляція кінострічки, що належить кінокомпанії Universal (США), може лягти двом українцям виплатою круглої суми матеріальної шкоди. Про це повідомляє прокуратура Донецької області, наголошуючи, що таку справу прокуратура веде вперше.

Досудовим розслідуванням встановлено, що влітку 2021 року 51-річний мешканець м. Маріуполя разом із 25-річним сином облаштували на території с. Урзуф так званий літній кінотеатр. З метою одержання прибутку вони незаконно транслювали кінострічки, що належать кінокомпанії "Universal" (США), а офіційним кінодистриб’ютором якого в Україні є ПрАТ "БіЕндЕйч".

"Прокуратурою вперше скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох громадян України за фактом порушення авторського права за попередньою змовою групою осіб, що завдало матеріальну шкоду у великому розмірі (ч. 2 ст. 176 КК України)", - йдеться в повідомленні.

Неправомірні дії обвинувачених завдали кінокомпанії Universal збитків на суму близько 400 тис. грн.

Крім того, переклад художніх та мультиплікаційних фільмів відбувався російською мовою, що є порушенням Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Наразі на вилучене у ході обшуків технічне обладнання та майно обвинувачених накладено арешт.

Нагадаємо, відповідно до п. "г" ч. 1 ст. 52 Закону про авторське право, суб’єкти авторського права можуть подавати позови про:

  • відшкодування збитків (матеріальної шкоди), включаючи упущену вигоду;
  • стягнення доходу, отриманого порушником внаслідок порушення ним авторського права;
  • виплату компенсації.

Детальніше про те, як розраховується матеріальна шкода, можна прочитати в матеріалі автора дев'яти популярних книг про інтелектуальну власність Володимира Коноваленка - "Скільки коштує порушити авторське право?".

Втім, Україна знала і протилежні випадки. Наприклад, коли в 2010 році Верховний Суд України не визнав авторського права за класиком польського та світового кіно Єжи Гофманом, на його власні стрічки.  

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі